امروز

دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۹:۵۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

اسماعیل خلیلی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: در البرز بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت فعال وجود داردکه ۹۰ هزار نفر از آنها رسمی نیستند. در مجموع آمارشاغلین استان بر اساس لیست بیمه ای‌که توسط‌کارفرمایان ارائه می‌شود، محاسبه می‌گردد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حمایت از اشتغالزایی اشاره‌کرد و توضیح داد: صندوق کارآفرینی امید نقش بسزایی در راه اندازی مشاغل کوچک و خانگی در استان دارد.


خلیلی بیان کرد: سال‌گذشته بیش از ۴۰۰۰ نفر از طریق این صندوق تسهیلات‌کم بهره دریافت‌کردند که با توجه به اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی‌ تخصیص یافته به این صندوق در سال جاری، تعداد تسهیلاتی‌که امسال ارائه می‌شود، افزایش‌خواهد داشت.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز در بخش دیگری از صحبت های خود با گلایه از کیفیت پایین و بالا بودن قیمت تمام شده کالاهای داخلی اضافه‌کرد: تا زمانی‌که دو فاکتور قیمت تمام شده کالا و کیفیت در کالاهای ایرانی تعدیل نشود، نباید انتظار داشته باشیم مردم کالای ایرانی بخرند. در حال حاضر برخی کالاهای خارجی‌ای‌که در بازار وجود دارد هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت مناسب تر از کالای مشابه داخلی هستند و همین باعث شده مردم دید خوبی نسبت به کلیت کالاهای وارداتی پیدا کنند.


وی‌گفت: برای حمایت ازکالای داخلی در مرحله اول باید از قاچاق و واردات بی رویه‌کالا جلوگیری‌کرد و در مرحله دوم کیفیت کالاهای ایرانی را افزایش داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی