امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۲۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، «محمد زهرایی» در کارگروه اشتغال خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اولویت کار بسیج سازندگی طی امسال تمرکز بر روی دهستان‌ها و پیشرفت و آبادانی آنها است.

وی با بیان این‌که قرارگاه پیشرفت و آبادانی با هدف شناسایی نقاط محروم و رفع محرومیت آن‌ها راه‌اندازی شده است، افزود: در این راستا برای خراسان‌جنوبی در سال نخست ۶ دهستان تعریف شده است.


رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های فرهنگی، تعلیم و تربیت، سلامت، زیرساخت و توانمندی و استقلال جزو زیر مجموعه‌های این قرارگاه است.


زهرایی با اشاره به این‌که هم‌اکنون در شش دهستان استان ۸۱ پروژه در حال انجام است، تصریح کرد: در روستاها باید از کار گسترده و از هم‌گسیخته جلوگیری شود.


وی با بیان این‌که در چند سال اخیر بیش از ۳۰۰۰ کارگاه کمک اشتغال روستایی ایجاد شده است، تصریح کرد: متأسفانه زنجیره ارزش اقتصادی برای آن دیده نشده بنابراین باید زنجیره‌های ارزشی برای آن تعریف شود.


رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که باید میان دستگاه‌های اجرایی در روستاها هم‌افزایی ایجاد شود، یادآور شد: اعتبارات محدود است و ما متولی برخی مجوزها مانند آموزش نیستیم.


زهرایی با بیان این‌که سیاست‌های ابلاغی در اشتغال روستایی با زنجیره ارزشی هم‌خوانی دارد، یادآور شد: کسب و کارهای کوچک و متوسط، کشاورزی، دامداری و دامپروری زنجیره ارزشی هستند که در هر دهستان تعیین شده که امید است بتوانیم در بازارهای حقیقی و مجازی کارگاه‌های روستایی را وارد زنجیره ارزش کنیم.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی