امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، «فریبرز ضرغامی» در جمع خبرنگاران افزود: پروژه های مختلفی در بخش آبرسانی مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: پنج طرح ملی آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.


قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این پروژه ها شامل آبرسانی به سد تنگ سرخ، آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه، آبرسانی به لیکک، ساخت یستگاه پمپاژ آب منطقه دهدشت غربی و تامین آب اراضی خان احمد، لیشتر و دشت مور هستند.


ضرغامی افزود: آب‌رسانی به شهرهای دهدشت، سوق، چرام و لنده از محدوده تصفیه خانه خیرآباد گچساران در مجاورت سد کوثر با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیاردریال و  ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.


وی ادامه داد: علاوه بر تأمین آب شرب این چهار شهر آب ۳۵۰ روستا در مسیر این طرح با جمعیتی بالغ بر ۸۷ هزارو ۷۰۰ نفر نیز تأمین خواهد شد.


قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح انتقال آب ازسد کوثر به یک هزار و ۳۳۰ هکتار از اراضی های منطقه دشت لیشتر، خان احمد و دشت مور با اعتباری بیش از ۴۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد از دیگر طرح های در دست اجرای استان است.


ضرغامی گفت: با بهره برداری از این طرح زمین های کشاورزی روستاهای آبرزی، آب توت، انجیر سیاه، انگشترک و چهاربیشه تأمین می شود.


وی افزود: طرح آبرسانی به شهر لیکک و ۵۵ روستای اقماری شهرستان بهمئی با اعتباری به مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال با ۳۲ دئرصد پیشرفت فیزیکی دردست اجراست.


قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: سد تنگ سرخ در یاسوج  با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال و ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی و آبیاری اراضی منطقه دهدشت غربی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۲۱ درصد از دیگر طرح های در دست اجرای کهگیلویه و بویراحمد است.


انتهای پیاممنبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی