امروز

دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۹:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار ایسنا، روزبه کردونی در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد اکسین که شامگاه گذشته، نهم مردادماه در اهواز انجام شد، با بیان این‌که آنچه در  فولاد اکسین اهواز اتفاق افتاد می‌تواند به عنوان یک تجربه سیاسی موفق موردتوجه باشد، اظهار کرد: ۹ ماه پیش٬ هنگامی که مسیر فعلی در فولاد اکسین آغاز شد، علی‌رغم تمام تلاش‌های چندساله در این مجموعه٬ حواشی و مسائل فرعی در این کارخانه حاکم بود و تعهدات فولاد اکسین حدود ۳۰۰ میلیارد تومان و مطالبات معوقه ۲۰۰ میلیارد تومان بود.

وی افزود: در آن زمان اخذ مجوزی مانند احداث کارخانه فولادسازی امری بسیار دور از ذهن بود. استاندار فعلی خوزستان پیگیری‌های مؤثری داشت و تقریبا در تمام سطوحی که باید با مسئولان ارشد مذاکره می‌شد، این کار انجام شد تا شاهد صدور مجوز فولادسازی از سوی دولت باشیم.


نایب رئیس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان تصریح کرد: در سطح منطقه‌ای مشاهده می‌کنیم علی‌رغم تمام چالش‌های یکسال گذشته در استان٬ یک شرکت نه چندان با رده‌ بالای مالی٬ آنچنان محل توجه مدیران منطقه‌ای بوده که تمام پیگیری‌های آن انجام می‌شود و مجوز موردنیاز برای احداث فولادسازی به آن داده می‌شود.


کردونی ادامه داد: در سطح ملی نیز وزرای مربوطه حمایت لازم را به عمل آوردند و در کنار آن سایر مسئولین مانند ائمه جماعات و نمایندگان پیگیری‌های لازم را انجام دادند تا با یک ائتلاف منطقه‌ای و با همکاری دولتمردان شاهد صدور مجوز کارخانه فولادسازی از سوی هیات دولت باشیم.


وی با بیان این‌که اگر مسیری را با همکاری یکدیگر و به صورت هدفمند پیگیری کنیم٬ منافع، رفاه مردم و توسعه استان رقم خواهد خورد، عنوان کرد: آنچه که از این پس شاهد خواهیم بود تولید اشتغال به صورت غیر مستقیم تا چند برابر اشتغال فعلی خواهد بود که نیازمند حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است و بخش خصوصی استان در این زمینه کمک‌کننده است.


نایب رئیس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان این‌که باید این شرکت به یک اتاق شیشه‌ای تبدیل شود تا نظارت عمومی بر این شرکت بیش از پیش انجام شود و  الگویی برای سایر صنایع ملی باشد، خاطرنشان کرد: مسیری که استان خوزستان در این یکسال اخیر در آن پیش‌ رفته، نه تنها بحران‌ها و مشکلات ناشی از انباشت مسائل قدیمی استان را کنترل کرده است، بلکه مسیر روشنی را در دستیابی به توسعه همه جانبه و پایدار و اشتغال در استان پیش‌ روی مردم قرار خواهد داد. من ابراز امیدواری می‌کنم که با حضور این استاندار نه تنها خوزستان دچار بحران نخواهد شد، بلکه مسیر توسعه و پیشرفت را به‌طور جدی درپیش خواهد گرفت.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی