امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این اعتبارات از محل اعتبارات ابلاغی سازمان میراث فرهنگی به منظور مرمت بناهای تاریخی اختصاص یافته است، افزود: مرمت گنبد مسجد جامع، آرامگاه بوعلی، سرای قلم‌دانی بازار همدان، پنجره‌های میدان امام(ره)، شیروانی مجتمع ابن‌سینا، آرامگاه باباطاهر و امامزاده محسن از جمله آثار تعمیری در شهر همدان است.


وی خاطرنشان کرد: مرمت بازار ملایر، زورخانه بابک ملایر، امامزاده بدیع‌الزمان نهاوند و … نیز از دیگر بناهای تاریخی شهرستان‌های استان همدان در سالجاری خواهد بود.


مالمیر درباره مرمت مسجد جامع همدان عنوان کرد: در ساماندهی مسجد جامع همدان اولویت با سالم ماندن بنای تاریخی این مسجد و آسیب نرسیدن به اثر تاریخی است.


وی ادامه داد: درنظر گرفتن سرویس بهداشتی در محل مسجد جامع منجر به بروز نم و آسیب رسیدن به بنا می‌شود بنابراین باید مکان‌یابی دیگری برای سرویس بهداشتی انجام شود و یا اینکه مسئولان مکان دیگری را برای اعتکاف درنظر بگیرند.


مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه برای حفظ و نگهداری بناهای تاریخی سالانه باید مرمت شوند، افزود: پروژه‌های استحکام‌بخشی و حفظ و نگهداری بنا تقریبا هر ساله برای تمامی بناهای تاریخی هر چند به صورت جزئی انجام می‌گیرد.


وی خاطرنشان کرد: در استان همدان ۱۸۰۰ اثر طبیعی و تاریخی شناسایی شده وجود دارد که ۱۰۰۰ مورد از این بناها ثبت ملی شده‌اند.


مالمیر در پایان درباره حضور حامد همایون در همدان گفت: جشنواره تابستانی توسط بخش خصوصی در همدان اجرا خواهد شد و در این جشنواره از هنرمندان بسیاری دعوت شده است.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی