امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر مدعی شد که دولت سوریه و نیروهای حزب الله در حال بررسی پیشنهاد داعش برای خروج از منطقه قلمون غربی واقع در مرز سوریه و لبنان هستند و نشست‌هایی برای چگونگی انجام مذاکره با داعش برگزار شده است.

این در حالیست که پیشتر حزب الله لبنان اعلام کرده بود که هیچ گونه مذاکره‌ای با تروریست‌های داعش نخواهد داشت و تا کنترل کامل بر منطقه استراتژیک واقع در مرز سوریه و لبنان به عملیات خود ادامه خواهد داد.
ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان از بامداد شنبه عملیاتی را علیه داعش در قلمون غربی و نیز مناطق مجاور با مرز لبنان آغاز کرده‌اند. این عملیات همزمان با عملیات ارتش لبنان علیه داعش در خاک لبنان انجام می‌شود. این عملیات با نام “و ان عدتم عدنا” با مشارکت گسترده نیروهای مقاومت و همراهی ارتش سوریه آغاز شد.


پیشتر حزب الله لبنان در عملیات مشابهی علیه گروه تروریستی النصره در بخش لبنانی مرز میان سوریه و لبنان، پس از به دست آوردن پیروزی‌هایی چشمگیر، با تروریست‌ها به توافق رسید که در مقابل زمین گذاشتن سلاح‌های سنگین خود، به آنها اجازه دهد منطقه را به سمت استان ادلب در شمال سوریه ترک کنند.


این قسمت از مرز بعدها پس از پاکسازی توسط حزب الله، تحویل ارتش لبنان شد.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی