امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۵۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد رضا خباز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح صیانت از آب توسط اداره کل دادگستری و معاونت مربوطه در استان سمنان در حال تدوین و طراحی است و ان شاءالله با کمک تمام دستگاه های اجرایی در استان اجرا می‌شود. در استان سمنان که با کمبود منابع آبی و خشکسالی شدید مواجه است، اجرای مطلوب و مناسب طرح صیانت از آب ضروری و مهم است.

استاندار سمنان گفت: اجرای طرح صیانت از آب در اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از منابع آبی، کاهش اضافه برداشت‌ها و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز از منابع آبی بسیار تأثیر گذار است.


خباز از طرح صیانت از آب به عنوان یک نسخه بسیار خوب و مطلوب نام برد و گفت: مهمتر از نوشتن یک نسخه خوب، عمل و اجرای مطلوب‌تر و بهتر آن نسخه است، ان شاءالله با همدلی، کمک و مشارکت همه دستگاه ها این طرح به خوبی اجرا شود و شاهد نتایج مثبت و مفید آن باشیم.


وی خاطرنشان کرد: طرح تأمین کامل آب شرب بهداشتی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حال تدوین و طراحی است که ان شاءالله این طرح هم با کمک و همت والای همه مسوولین به خوبی اجرا شود.


استاندار سمنان تأکید کرد: بسیاری از استان‌های کشور مانند استان سمنان با کمبود منابع آبی، افت شدید منابع و همچنین خشکسالی شدید مواجه هستند و تدوین و اجرای مطلوب طرح‌های مختلف در حوزه حفاظت از منابع آبی، صیانت از آب، تغییر الگوی کشت، اصلاح شیوه نوین آبیاری و مصرف بهینه آب نقش بسزا و تأثیرگذاری در مقابله با این بحران دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی