امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۴۷ قبل از ظهر

سایز متن   /


» افشای نقش امارات در تأمین مالی لابی آمریکایی- صهیونیستی حامی تحریم ایران
 


خبرگزاری شباب:  ایمیل‌های افشا شده سفیر امارات در واشنگتن از نقش امارات متحده عربی در تأمین مالی دو لابی آمریکایی-صهیونیستی حامی تحریم ایران پرده برمی‌دارند.

خبرگزاری شباب


خبرگزاری شباب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ایمیل‌های به دست آمده از هک حساب کاربری سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن از ارتباطات دولت این کشور با دو گروه لابی آمریکایی-صهیونیستی حامی تحریم ایران و نقش احتمالی ابوظبی در تأمین مالی این گروه پرده بر‌می‌دارند.   

طبق گزارش وبگاه «لوب‌لاگ»، اسناد به دست آمده از ایمیل‌های «یوسف العتیبه»، سفیر امارات در آمریکا ارتباطات نزدیک دولت امارات با گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» (UANI) و «پروژه مقابله با افراط‌گرایی» (CEP) دو گروه ضد ایرانی و از لابی‌گران حامی تحریم ایران را نشان می‌دهند. 

 این دو گروه که در سال‌های گذشته نقشی فعال در فضاسازی علیه پرونده هسته‌ای ایران و ترغیب شرکت‌ها به امتناع از مبادله با تهران داشته‌اند، کادر نیروی انسانی مشابهی دارند. ریاست گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» را «جوزف لیبرمن»، سناتور اسبق آمریکایی و «مارک والاس»، دیپلمات اسبق دولت «جورج دبلیو بوش»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا به عهده دارند. «والاس»، رئیس گروه «پروژه مقابله با افراط‌گرایی» هم هست. 

مطابق گزارش «لوبلاگ»، این ایمیل‌ها ارتباطات نزدیک میان «العتیبه»، لابی‌گران اماراتی، یک لابی‌گر سعودی و کارکنان این دو گروه را نشان می‌دهند، موضوعی که به خوبی با شهرت امارات به عنوان تأمین‌کننده مالی اندیشکده‌ها و به کارگیری لابی‌گران در واشنگتن را نشان می‌دهد. 

مطابق این گزارش، امارات سال گذشته اقدام به تأمین مالی اندیشکده‌هایی نظیر «مرکز پیشرفت آمریکایی» و «مرکز امنیت جدید آمریکا» کرده است. این دو اندیشکده در سال‌های گذشته گزارش‌هایی در راستای سیاست‌های امارات و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه ایران منتشر کرده‌اند. 

یک ایمیل از «والاس» به «العتیبه» در ۳ سپتامبر سال ۲۰۱۴، حاوی اظهاراتی از طرف آمریکایی در مورد برآوردهای مربوط به هزینه همایشی است که قرار است در آینده برگزار شود، موضوعی که ارتباط بین «العتیبه» و همایشی که «والاس» قصد برگزاری آن دارد را آشکار می‌کند. 

در یکی از ایمیل‌ها نوشته شده است: «درباره همایش. درخواست‌هایی درباره گنجاندن برآوردهای مالی مطرح شد و ما آن را گنجاندیم. اعتقاد ما این است که این همایش با توجه به درآمدهای ناشی از پول‌های وقف‌شده و مشارکت‌کنندگانی که می‌توانیم جذب کنیم، هزینه‌های خودش را تأمین خواهد کرد. با تشکر و به امید دیدار واقعی. مارک.»

در ایمیلی دیگر به تاریخ ۸ اوت ۲۰۱۶، «نورمن کولمن»، سناتور اسبق آمریکایی و از لابی‌گران رژیم عربستان سعودی در پیامی به «العتیبه» وضعیت مربوط به  «پروژه مقابله با افراط‌گرایی» را از طرف «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان مشخص کرده است. 

وی نوشته است: «وزیر خارجه الجبیر پیشنهاد کرد که من موضوعی که پیوست شده را از شما پیگیری کنم. ‘پروژه مقابله با افراط‌گرایی’ مشمول بند ۵۰۱c4 از قوانین مالیات است. در صورتی که سئوالی داشتید من را در جریان قرار دهید.»

انتهای پیام/ 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

خبرگزاری تسنیم
۰

shabab


shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی