امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

تاریخ: ۱۰:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هماهنگی و تبادل نظر نمایندگان مجلس با نمایندگان تشکل‌های گردشگری پیرامون طرح «وزارتخانه‌شدن سازمان میراث فرهنگی» عصر روز گذشته در هتل باباطاهر تهران برگزار شد. در این برنامه سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی گفتند که اگر گردشگری زیر نظر وزارت ارشاد باشد، مشکلاتش حل […]

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هماهنگی و تبادل نظر نمایندگان مجلس با نمایندگان تشکل‌های گردشگری پیرامون طرح «وزارتخانه‌شدن سازمان میراث فرهنگی» عصر روز گذشته در هتل باباطاهر تهران برگزار شد.

در این برنامه سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی گفتند که اگر گردشگری زیر نظر وزارت ارشاد باشد، مشکلاتش حل خواهد شد. بعد گفتند اگر زیر نظر رئیس‌جمهور باشد، اختیاراتش بیشتر می‌شود؛ اما اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که فایده‌ای ندارد و باید ساختار الزام‌آورتری داشته باشد. آنچه مهم است اینکه وظایف در قاﻧﻮن ﺑﻬﺒﻮد ﻣﺴﺘﻤﺮ ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر آمده است؛ تشکل‌ها وظیفه‌ای دارند که برای بهبود امور طرح بدهند، ولی هنوز این جسارت به وجود نیامده است.

وی ادامه داد: این مجلس که چنین قانونی را وضع کرده، جسارت را در بخش خصوصی ایجاد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: شما باید ساختار مناسبی را پیشنهاد و به تهیه و تنظیم این ساختار کمک کنید؛ راهکار قانونی آن نیز از طریق اتاق بازرگانی است.

جلودارزاده تصریح کرد: بخشی که ما انجام می‌دهیم، درباره خواسته‌ شماست؛ ما شما را در این قانون دخالت می‌دهیم، دولت هم می‌تواند مطالعات خود را بیاورد تا بالاخره به یک نتیجه‌ای برسیم. اگر قرار است تحول خوبی انجام شود، باید پیشنهاد بدهیم.

در ادامه این برنامه فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس موافق طرح وزارتخانه‌شدن است، زیرا در این صورت مشکلات گردشگری بهتر برطرف می‌شود. تأکید ما استفاده از نیروهای متخصص است. بهتر است که این وزارتخانه با محوریت گردشگری باشد، چرا که در همه جای دنیا وزارتخانه‌ها هم ابتدا به گردشگری می‌پردازند، سپس به میراث فرهنگی.

منبع:مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی