امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /


 »» جاده روستای «نوروزان» کوار هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد/ جا‌به‌جابی تیرهای چراغ برق در انتظار ۴۰ میلیون تومان اعتبار
 


خبرگزاری شباب: جاده ورودی روستای «نوروزان» که قرار بوده تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد به گفته بخشدار مرکزی کوار در هفته دولت افتتاح می‌شود.

<iw blog_title/>


خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به گفته یکی از اهالی روستای «نوروزان» از بخش مرکزی شهرستان کوار جاده ورودی این روستا که در واقع راه دسترسی ۳ روستا است از بهمن ماه سال ۹۵ به منظور جدول‌کشی کنده‌کاری شده ولی تا این تاریخ هنوز درست نشده است.

عبدالله عبدی، دهیار روستای «نوروزان» در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه دلیل تاخیر در ساخت جاده این روستا مقاومت یکی از اهالی در برابر عقب‌نشینی منزلش است، می‌گوید: بودجه این پروژه تامین و پیمانکار آن نیز مشخص است و تنها مانع ما عدم تمکین این شخص برای عقب‌نشینی منزلش است.

وی عنوان می‌کند: کل زمین‌های روستای «نوروزان» اوقافی است و براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین بنیاد مسکن و اداره اوقاف بسته‌ شده مشکلی برای اجرای طرح هادی در این روستا وجود ندارد بنابراین طرح هادی توسط بنیاد مسکن تهیه شده و دهیاری در حال اجرای آن است.

مصطفی هاشمی، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس، در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد مشکلی که در این روستا وجود دارد می‌گوید: مالکیت در شرع و قانون ما محترم شمرده است و در چنین مواردی نمی‌توان به زور مالکی را مجبور به عقب‌نشینی و تخریب منزل کرد.

وی می‌افزاید: در چنین مواردی بخشدار و دهیار منطقه باید با گفت‌و‌گو، تعامل، پرداخت خسارت و یا دادن امتیازات، مالک را به عقب‌نشینی ملک خود ترغیب کنند.

کیامرث همتی، بخشدار مرکزی کوار، در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: با توجه به اینکه بودجه دهیاری برای پرداخت خسارت به افرادی که ملک آنها باید عقب‌نشینی می‌کرد کافی نبود در جلسه‌ای که با مالکان این خانه‌ها گرفته شد آنها رضایت دادند که بدون دریافت خسارت اجازه شروع کار را به پیمانکار بدهند.

وی می‌افزاید: بعد از شروع پروژه مالکان از پیشروی کار ممانعت کردند و خواهان دریافت خسارت شدند که با جلساتی که با آنها داشتیم آنها را قانع کردیم که دهیاری بودجه‌ای برای پرداخت خسارت ندارد اما در زمینه‌های دیگر مانند صدور پروانه ساختمانی یا مجوز ساخت مغازه با آنها همکاری خواهد کرد.

بخشدار مرکزی کوار با بیان اینکه عملیات اجرایی این جاده از روز گذشته بار دیگر از سرگرفته شده است، می‌گوید: همزمان با هفته دولت این جاده به بهره‌برداری خواهد رسید.

دهیار روستای «نوروزان» یکی دیگر از مشکلاتی که در مسیر ساخت این جاده وجود دارد جابه‌جایی تیرهای برق عنوان می‌کند و می‌گوید: برای جابه‌جایی این تیرهای برق به ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که دهیاری این میزان بودجه را در اختیار ندارد.

بخشدار مرکزی کوار در مورد مشکل جابه‌جایی تیرهای برق این جاده نیز می‌گوید: ادارات خدمات‌رسان مثل آب، برق و گاز خدمات خود را در هر منطقه‌ای یکبار انجام می‌دهند و در صورت نیاز به جابه‌جایی تیرهای برق هزینه آن بر عهده دهیاری آن منطقه است. از آنجا که دهیاری نوروزان بودجه‌ای برای این کار در اختیار ندارد پیگیر تامین بودجه جابه‌جایی این تیرهای برق از طریق‌های دیگر هستیم.

گفتنی است طبق مصوبه هیئت وزیران، جابه‏جایی تاسیسات برق‏رسانی در محدوده شهر، جز وظایف شهرداری و در روستا در حیطه وظایف دهیاری است.

خبرگزاری تسنیم در نظر دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیم استان فارس در جریان بگذارند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

خبرگزاری تسنیم


shabab


shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات

امنیتی و دفاعی
اجتماعی


دیگر رسانه ها


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی