امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۹:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /


» جولان سگ‌های ولگرد در کوچه و خیابان‌های خاوران/بی‌توجهی به زند‌ه‌گیری سگ‌های ولگرد در شهرهای کوچک‌
 


خبرگزاری شباب:  پرسه زدن سگ‌های ولگرد در کوچه و خیابان‌های شهر خاوران به معضلی برای شهروندان تبدیل شده، معضلی که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت، سلامت شهروندان را نیز تهدید می‌کند.

خبرگزاری شباب


خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، عبور سگ‌های ولگرد و پرسه‌زدن آن‌ها در کوچه و خیابان‌های شهر خاوران به معضلی برای شهروندان تبدیل شده است که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت، سلامت شهروندان را نیز تهدید می‌کند.

حسینی، شهروند خاورانی زیاد شدن تعداد سگ‌های ولگرد را تهدیدی برای سلامتی شهروندان می‌داند و از شهرداری و شبکه بهداشت شهر می‌خواهد که هر چه سریع‌تر برای حل این مشکل چاره‌ای بیاندیشند.

رضوی دیگر شهروند خاورانی می‌گوید: شب‌های تابستان اکثر شهروندان خاورانی برای پیاده‌روی در خیابان‌ها و پارک شهر حضور دارند اما متاسفانه به خاطر وجود سگ‌های ولگرد هر لحظه احتمال حمله به مردم از جانب سگ‌ها وجود دارد و تا اتفاق ناگواری نیفتاده است شهرداری و مسئولان شبکه بهداشت شهرستان باید اقدامات اساسی جهت حل این مشکل انجام دهند.

«در سه سال گذشته ۲۵۰ قلاده سگ ولگرد با هماهنگی دادگستری، نیروی انتظامی و اداره بهداشت توسط شهرداری اتلاف شده است» این مطلب را محمدجواد شریفی، شهردار خاوران، در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید.

شریفی با بیان اینکه از چندین ماه گذشته اتلاف سگ‌های ولگرد در شهرها مشکل قانونی و ممنوعیت پیدا کرده است، می‌افزاید: از زمانی که اتلاف سگ‌های ولگرد ممنوع شد بحث زنده‌گیری و عقیم‌سازی این حیوانات مطرح شد که هنوز در شهرهای کوچک اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی می‌گوید: حل معضل سگ‌های ولگرد که سبب حساسیت و نگرانی مردم شده یکی از دغدغه‌های اصلی شهرداری خاوران است و بارها در این زمینه مکاتباتی با شبکه بهداشت، دادگستری، نیروی انتظامی و غیره انجام شده است.

شهردار خاوران می‌گوید: در طرح زنده‌گیری و عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد قرار بود زمینی در جهرم برای نگهداری این حیوانات در نظر گرفته شود و شرکت طرف قرارداد نیز بابت نگهداری هر قلاده سگ ماهانه ۵۰ هزار تومن دریافت کند که هنوز این امر محقق نشده است.

وی می‌افزاید: اگر این امر محقق شود شهرداری خاوران نیز آمادگی دارد برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر هزینه نگهداری این سگ‌ها را به شرکت طرف قرارداد پرداخت کند.

از معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان و خطر حمله و گزش، سلب آسایش و آلوده کردن محیط است که لزوم کنترل جمعیت این حیوانات را نشان می‌دهد بنابراین باید نسبت به معدوم یا عقیم‌کردن این حیوانات اقدامات جدی انجام شود.

خبرگزاری تسنیمدر نظر دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت ۸ الی ۱۶ با شماره تماس ۰۷۱۳۲۲۸۱۹۷۵ با دفتر خبرگزاری تسنیماستان فارس در جریان بگذارند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

خبرگزاری تسنیم
۰

shabab


shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی