امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۵۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، مجوز کانون هنر نقالی و آیین‌های پهلوانی از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تاریخ ۱۳۹۶/۹/۲۵ صادر شده و پروانه فعالیت آن در نشست دی‌ماه مدیران کانون‌های فرهنگی هنری از سوی علیرضا فاطمیان‌پور (رییس مرکزهای فرهنگی هنری منطقه ۱۲ تهران) به یاسر موحدفرد (دبیر کل بنیاد فردوسی) اعطا شده است.

بر پایه این مجوز ، اعضای شورای مرکزی این کانون فرهنگی هنری، علی جواهریان، مریم شفیع‌زاده و یاسر موحدفرد (هیات مدیره )، مسعود نوری‌فرد (دبیر کانون) و محمد نیری (مرشد زورخانه و مدرس بین‌المللی آیین‌های پهلوانی) هستند.


بنا بر اعلام، کانون هنر نقالی و آیین‌های پهلوانی در راستای آموزش، پژوهش، ترویج و گسترش این دو هنر و آیین برپایه سندهای ثبت‌های جهانی آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در سال ۲۰۱۰ و هنر نقالی در سال ۲۰۱۱ همراه با ثبت جهانی هزاره سرایش شاهنامه که با همکاری نهادهای فرهنگی کشور در یونسکو به نام ایران به ثبت رسیده، راه‌اندازی شده است.


کانون هنر نقالی و آیین‌های پهلوانی اعلام آمادگی کرده پیشنهادهای فرهنگی، هنری و پژوهشی فرهنگ‌دوستان را برای ترویج فرهنگ پهلوانی و گسترش هنر فاخر نقالی اجرایی کند.


قرار است در فراخوان‌های گوناگون دوره‌های آموزشی با اعطای مدرک برپا و جشنواره‌هایی با همکاری نهادهای فرهنگی، هنرمندان، پهلوانان و پژوهشگران برای ارتقای سطح برنامه‌های دربردارنده هنر نقالی و آیین‌های پهلوانی و همنوایی با مرشدان زورخانه و موسیقی کهن ضرب و زنگ برگزار شود.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی