خانه » فرهنگی -هنری » ششمین جشنواره تکنوازان از یکم مرداد تا ۹ شهریور

ششمین جشنواره تکنوازان از یکم مرداد تا ۹ شهریور

ششمین جشنواره موسیقی تکنوازان ساز دف از یکم مرداد تا ۹ شهریور در فرهنگ سرای بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای بهمن؛ مهدی غلامی دبیر این جشنواره گفت: این دوره از جشنواره در دو رده سنی “الف” (۱۳ تا ۱۹ سال) و رده سنی “ب” (۲۰ سال به بالا) برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره تک نوازی دف در سال ۹۶ به صورت ملی برنامه ریزی و مقرر شد مراسم اختتامیه این جشنواره ۹ شهریور با حضور جمع کثیری از بزرگان موسیقی ایران زمین، نوازندگان و دوستداران موسیقی در مرکز همایش‌های بین المللی شهید آوینی برگزار شود. 

غلامی با اشاره به حضور گروه دف نوازی جم به رهبری استاد رضا دربندی در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: همراهی بزرگان دف نوازی و مداحی سنندج؛ استادان سید علاءالدین یاسینی و منصور مرادی بخش دیگری از مراسم اختتامیه است.

وی افزود: حضور استادان و مدیران موسیقی در مراسم اختتامیه یکی از خصوصیات بارز این جشنواره خواهد بود که نخستین بار با حضور بیش از هزار و ۶۰۰ نفر از هنرمندان و دوستداران موسیقی ایران زمین اجرا خواهد شد. 

سید علاءلدین یاسینی، حسین رضایی نیا، رضا دربندی، فربد یداللهی، بابک ربوخه و مهدی غلامی به عنوان هیأت داورن و آسو نادری، عسل ملک زاده، افشین خلج، پیمان سیمانی، زانیار حسامی و علی اکبر خادم به عنوان هیأت انتخاب در این جشنواره حضور خواهند داشت. 

همچنین دبیرخانه ششمین جشنواره موسیقی تکنوازان ساز دف فراخوان رسمی جشنواره را اوایل مرداد اعلام خواهد کرد ضمن آنکه علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۵۵۰۵۸۸۹۴ تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

bigtheme
x

شاید بپسندید

اجراهای دوره چهارم «شب‌ شنبه‌ها» به پنجمین تجربه رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه برنامه «شب شنبه‌ها» که هر هفته با رویکرد تجربه‌های تازه ...