امروز

دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۹:۳۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

 خبرگزاری شباب :: ظریف: مخالف هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح های هسته ای هستیم
 »» ظریف: مخالف هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح های هسته ای هستیم
 


خبرگزاری شباب: وزیر خارجه کشورمان در دیدار با فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح های هسته ای، تاکید کرد.

 ظریف: مخالف هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح های هسته ای هستیم ,خبرگزاری شباب

به گزرش خبرگزاری مهر، عصر امروز ماساهیکو کومورا، فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و از اعضای برجسته حزب حاکم و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن در پارلمان این کشور با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.  

ظریف در این دیدار با اشاره به توافقات دو کشور در خصوص توسعه روابط اقتصادی از جمله توافقات اخیر فیمابین در حوزه فاینانس پروژه های انرژی ایران، ابراز امیدواری کرد که ژاپن به شریکی قوی برای ایران در حوزه هایی مانند حمل و نقل، انرژی و نفت و گاز تبدیل شود و گفت: مقدمات این مهم با همکاری دو کشور در حال فراهم شدن است و ما معتقدیم ایران و ژاپن می توانند شرکای خوبی در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشند. ایران امن ترین، باثباترین و دمکراتیک ترین کشور منطقه است و علایق سازنده دو کشور، حضور فعال و سازنده تر ژاپن را می طلبد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح های هسته ای، لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و ضرورت همکاری کشورهای مهم منطقه ای در کاهش تنش ها را یادآوری کرد.

آقای کومورا، فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران و انجام رایزنی های سیاسی و اقتصادی با مقامات ایرانی و با تجلیل از نقش منطقه ای ایران گفت: ما به جمهوری اسلامی ایران به خاطر پای بندی به تعهداتش احترام می گذاریم.

فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن در ادامه با اشاره به پشت سر گذاشتن آخرین مراحل انجام خطوط اعتباری، ابراز امیدواری کرد روابط اقتصادی دو کشور وارد مرحله جدیدی شود.

آقای کومورا در این دیدار همچنین با اشاره به مسائل اخیر در رابطه با کره شمالی، از روند پیچیده رویدادها ابراز نگرانی کرد.تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

{tag1}


tag1 {tag1} {tag2} {tag3}


shabab


shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات

امنیتی و دفاعی
اجتماعی


دیگر رسانه ها


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی