امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۹:۱۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در کمیسیون جرائم خاص اظهار کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها قضایی به‌خصوص پرونده‌های جرائم خشن و خاص همیشه مورد تاکید بوده است و این سفارش و توصیه را مدام اعلام کرده و البته در قالب‌های مختلف پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: در برخی پرونده‌ها با توجه به موقعیت آن نباید مقید به‌ وقت اداری باشیم، یعنی پلیس، پزشکی قانونی، دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های مرتبط همه پای‌ کار بیایند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: البته در تاکید بر رسیدگی سریع نیز هیچ‌گاه از مدار قانون نباید خارج شد، بلکه باید با حفظ اصول قانونی و شرعی قضاوتی عادلانه و سریع را به اجرا درآوریم تا آشفتگی و ناامنی مجرمان به امنیت جامعه منجر شود.

وی افزود: دستگاه قضایی در رسیدگی به جرائم خشن هیچ مماشات و سهل‌انگاری را از متولیان امر نمی‌پذیرد؛ از این‌رو انتظار می‌رود در حوزه تأمین امنیت مردم به‌خصوص امنیت جامعه دقت و حساسیت لازم وجود داشته باشد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: کمیسیون جرائم خاص یک نشست تخصصی است که در جلسات مستمر خود، موضوع جرائم خشن و خاص را به‌صورت جدی پیگیری می‌کند. استفاده از رویکردهای علمی در کشف جرم موضوعی است که در این کمیسیون به‌ طور جدی مورد توجه قرار گرفته از این‌ رو کارآگاهان و قضات مرتبط با پرونده با توجه به تخصص و تجربیات انتخاب می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین هشدار داد: وقتی جرمی رخ می‌دهد عوامل سهل‌انگار در آن خصوص نیز باید مواخذه شوند؛ از این‌ رو در بخش‌های مختلف برای تجهیز اماکن عمومی از جمله بانک‌ها به دوربین مداربسته گام‌های جدی برداشته‌ شده است.

وی تاکید کرد: اقدامات پیشگیری از این‌ دست محدود به اماکن دولتی نیست، بلکه در برنامه‌ریزی مدون و منظم مراکز عرضه کالا، طلافروشی‌ها و برخی اماکن خصوصی با ارائه مشاوره‌های انتظامی در برابر وقوع جرائم بیمه‌ شده‌اند.

صادقی نیارکی یادآور شد: یکی از اقدامات کمیسیون جرائم خاص کشف قتل‌های کشف نشده است که کارگروهی در این خصوص در حال پیگیری است که به‌ تازگی یکی از قتل‌های سال‌های قبل استان کشف شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی