امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۹:۱۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری شباب به نقل از بسیج رسانه استان قزوین، همزمان با هفته دفاع مقدس نشست صمیمی سردار محمد شاهرخی قرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با دیدار فعالان رسانه های انقلابی این استان عصر امروز برگزار شد.

در این دیدار که رییس سازمان بسیج رسانه و جمعی از مدیران و خبرنگاران استان قزوین حضور داشتند، فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان با استفاده از ابزارهای قوی رسانه توانسته‌اند نقش تأثیرگذاری در مخاطبان خود داشته باشند و برخی مسائل غیرواقعی و غیر حق را موجه جلوه دهند، باید ما نیز مهارت استفاده از این ظرفیت را در عرصه داخلی داشته باشیم.

سردار محمد شاهرخی عدم انسجام در بین نیروهای انقلابی را یکی از نقاط ضعف عنوان کرد و ادامه داد: نیروهای انقلابی باید بتوانند با هم‌افزایی در کنار هم باشند و با تشکیل اتاق فکر برای رفع نواقص و مشکلات خود بکوشند و با ایده‌های جدید و ارائه راهکارهای تأثیرگذار نسبت به استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بسیج رسانه همت کنند.

وی بیان کرد: جریان سازی مناسبی در بین رسانه های انقلابی مشاهده نمی شود که چنین شرایطی به اثربخشی مناسب نیز تأثیرگذار است؛ بیان کمبودها و اتکا به نداشته ها نمی‌تواند ما را به جلو ببرد بلکه در مرحله نخست باید به داشته‌های خود بیاندیشیم و راهی برای استفاده بهینه از آن‌ها پیدا کنیم تا این سرمایه‌ها هدر نرود.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین، توجه به تولید محتوی و اثرگذاری پیام را ضروری دانست و یادآور شد: اگر بتوانیم با اتکا به داشته‌های انسانی و ابزاری به افزایش تأثیر پیام برسیم موفق عمل کرده‌ایم.

شاهرخی عنوان کرد: باید ارزش‌های محوری و اساسی انقلاب توسط رسانه‌های انقلابی و متعهد به‌خوبی تبیین شود تا بتوانیم ضمن حفظ نیروهای موجود به جذب افراد دلسوز بیشتری اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: تقسیم بندی افراد به اصولگرا و اصلاح طلب منطقی نیست بلکه باید افراد را از منظر انقلابی بودن و یا غیر انقلابی بودن و خودی و غیر خودی نگاه کنیم و اجازه دهیم هر کس دلسوز نظام و انقلاب است باهر گرایشی فرصت خدمت پیدا کند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان کرد: امروز در حالی که غرب با رسانه های استکباری می تواند یک سرباز آمریکایی را که دو هزار عراقی را در جنگ کشته فردی میهن پرست و شایسته مدال افتخار معرفی کند متاسفانه ما در معرفی انسانهای ایثارگری مانند مدافعان حرم که برای دفاع از حریم اهل بیت و مسلمانان مظلوم به سوریه می روند ضعیف عمل کرده ایم و در کمال ناجوانمردی حرکت این افراد اقتصادی قلمداد می شود و ما نمی توانیم جایگاه ارزشمند این شهدا را برای جهان تبیین کنیم چون کار با رسانه را نمی دانیم.

وی بیان کرد: بسیج رسانه فرصتی است تا شما فعالان عرصه خبر دور هم جمع شده و تشریک مساعی کنید و با جمع بندی ایده های کارآمد و کاربردی برای بیان ارزشهای دینی و انقلابی و مطالبات منطقی مردم گامهای بلندتری در مسیر خدمت به مردم بردارید.

شاهرخی گفت: اگر خود را انقلابی و دیگران را غیر انقلابی بدانیم نمی توانیم به هدف برسیم لذا در رسانه ابتدا باید مطالبه گری خود را از انقلابیون مطرح کنیم و جواب بگیریم سپس تلاش کنیم روی دیگران تاثیرگذار باشیم.

وی اظهارداشت: فعالان رسانه ای بسیجی باید پاسخ دهند مطبوعات ارزشی برای انقلاب و تبیین ارزشهای آن چه کرده اند و در کجا ضعیف و کم کار و در کجا موفق بوده اند و با آسیب شناسی مسائل در مسیر پیش رو هر روز بهتر عمل کنند.

فرمانده سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: امروز تعصب های جریانی و سیاسی آسیب رسان است و با دوری از این خط بندی ها باید به فکرصیانت از انقلاب وارزشهای اصیل اسلامی وآگاهی بخشی به مردم برای بیان مطالبات به حق آنها باشید.

در این جلسه رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین نیز گزارشی را از عملکرد این سازمان در مناسبت های سال از جمله هفته خبرنگار ارائه کرد و به آمار اعضای سازمان بسیج رسانه استان قزوین پرداخت.

گفتنی است در این دیدار، هریک از مدیران و خبرنگاران به بیان دغدغه ها و مسائل رسانه ای اشاره کردند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی