امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۵:۳۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ‌و المسلمین محمدباقر برقراری شنبه ۳۱ تیر در سومین نشست شورای فرهنگ عمومی ملایر با بیان اینکه باید برای ریشه‌کنی موادمخدر و گلوگاه‌های توزیع آن اقدامات اساسی صورت پذیرد، درباره موضوع فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: ۸۰ درصد طلاق‌ها ریشه در موادمخدر دارد.


وی در ارتباط با مسائل اخلاقی و راهکارهای ارتقای اخلاق عمومی تصریح کرد: در مباحث اخلاقی ضمن اینکه باید فرهنگ‌سازی در اصول اخلاقی صورت گیرد، باید همه مسئولان دولتی، حوزوی و دانشگاهی ابتدا از خود شروع کرده و در عین اختلافات سیاسی، برخوردها را اخلاق‌محور کنند.


برقراری با اشاره به بحث ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه عنوان کرد: دین اسلام یک دین شاد است و احکام و دستورات و آموزه‌های آن برای این است که اگر دستورات دین را رعایت کنیم و فرهنگ دینمان را ترویج دهیم، مشکلات کم می‌شود و بدون دغدغه زندگی خواهیم کرد.


امام جمعه ملایر ارائه بعضی از آمارها از لحاظ رتبه شادی و نشاط ایران در سطح جهان و دیگر آمارهای مأیوس‌کننده اجتماعی را نادرست عنوان کرد و افزود: در کشور با وجود مشکلات اقتصادی، شادی وجود دارد و همانطور که در ماه رمضان آمار جرم و جنایت پایین می‌آید، علت و ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها عدم ارتباط با خدا و یا فاصله گرفتن از خدا و دین است.


معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز گفت: این تصور که ما فقط حرف بزنیم، این کفایت می‌کند و مابقی کارها مربوط به مردم است، صحیح نیست و باید برای اصلاح جامعه در عمل به خودمان بیاییم و از خودمان شروع کنیم.


عبدالعظیم رضایی افزود: شورای فرهنگ عمومی، جایگاه ویژه و برجسته‌ای دارد و در این شورا به جای هر گونه صحبتی باید به راه‌های اجرایی و عملی بپردازیم و تلاش کنیم تا اعتماد مردم را بالا ببریم.


وی با اشاره به صدور مجوز و شروع به فعالیت مؤسسه فرهنگی و مردمی ملایر و لزوم پاسداشت مفاخر شهرستان، خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان، طرح کرامت(مبارزه با اعتیاد) در صدر برنامه‌ها قرار دارد و به عنوان یک معضل اساسی جامعه آن را با قوت پیگیری می‌کنیم.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر نیز به تشریح دستور کار جلسه درباره مسائل اخلاقی و راهکارهای ارتقای اخلاق عمومی در شهرستان، گفتمان‌سازی و برانگیختگی عمومی در مقابله با موادمخدر و اعتیاد، ایجاد روحیه نشاط و شادابی، سرمایه اجتماعی و امید به آینده، بررسی طرح‌ها و برنامه‌های کانون فرهنگی و مردمی ملایر پرداخت.


غلامرضا جمالی‌زاده افزود: راهبرد ما در شورای فرهنگ عمومی، تمرکز بر روی برنامه‌های کارشناسی شده و کاربردی و پرهیز از برنامه‌های مناسبتی زودگذر است که در این زمینه ضمن أخذ دیدگاه‌های کارشناسی شده دستگاه‌های عضو، کمیته‌های زیرمجموعه شورا نیز فعالیت علمی و مطالعاتی را آغاز کرده‌اند که پس از جمع‌بندی درباره هر موضوعی، به صحن شورا ارائه خواهد شد.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی