امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۹:۰۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

لاریجانی:

رئیس مجلس شورای اسلامی، مصوبه روز گذشته مجلس نمایندگان امریکا علیه ایران را خلاف توافق هسته‌ای دانست و گفت: تمام این تصمیمات و مصوبات نشان می‌دهد که امریکا عزمی برای رفع بحران‌های تروریستی در منطقه ندارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، ۴ مرداد) با رئیس و اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس قوه مقننه با تبریک به مناسبت پیروزی‌های اخیر لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه عرسال گفت: موفقیت‌ نیروهای مقاومت در سرکوب تروریست‌ها یک حرکت ارزشمند است و قطعا در تاریخ باقی خواهد ماند، گرچه در شرایط کنونی برخی کشورهای ماجراجو به دنبال مقابله با نیروهای مقاومت هستند.

آقای لاریجانی ادامه داد: به طور حتم شرایط محور مقاومت به ویژه حزب‌الله لبنان با گذشته متفاوت است و امروز جایگاه مقاومت در عرصه منطقه‌ای کاملا واضح و روشن است.

وی با اشاره به اقدامات و سیاست‌های برخی از کشورهای منطقه گفت: امروز ما گرفتار خام اندیشی سیاسی در عرصه منطقه هستیم که قطعاً این موضوع یک مشکل بزرگ برای منطقه خواهد بود حال خوشبختانه استقامت و ایستادگی محور مقاومت موجب شد که جایگاه این محور ارتقا پیدا کند و امروز شاهد شکست‌های پی در پی تروریست‌ها در عراق و سوریه هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً همراستا با افزایش پیروزی‌های محور مقاومت، دشمنی‌ها و کینه‌ها علیه این محور تشدید می‌شود و امروز شاهد هستیم که این رفتارها و اقدامات بیشتر به خاطر کینه از محور مقاومت است، از این رو برخی کشورهای منطقه با کمک امریکایی‌ها موضوع تحریم حزب‌الله را مطرح می‌کنند که قطعاً این کشورها با طرح این مسائل بیشتر آبروی خودشان را می‌برند.

آقای لاریجانی افزود: از طرف دیگر اگر به محورها و متن تحریم‌های روز گذشته امریکا علیه ایران و روسیه نگاه کنیم، کاملاً شفاف و روشن است که این تحریم‌ها به دلیل کینه امریکا علیه محور مقاومت تصویب شد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مصوبه روز گذشته مجلس نمایندگان امریکا علیه ایران خلاف توافق هسته‌ای است، گفت: تمام این تصمیمات و مصوبات نشان می‌دهد که امریکا عزمی برای رفع بحران‌های تروریستی در منطقه ندارد و ایالات متحده با تصویب اینگونه تحریم‌ها عملاً به کشورها و نیروهای مبارز علیه تروریست‌ها حمله می‌کند که قطعاً این رویکردها نیز به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی در حمایت از محور مقاومت و سرکوب تروریست‌ها هیچ تردیدی ندارد، گفت: قطعاً این مسئله یک وظیفه اسلامی و انسانی است زیرا تروریست‌ها به حیثیت مسلمانان لطمه زدند.

* گروه‌های تروریستی در منطقه و عرصه بین‌الملل دچار شکاف و اختلاف شده‌اند

در ابتدای این دیدار محمد رعد، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان با اشاره به پیروزی‌های لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی گفت: جبهه دشمنان و تروریست‌ها در آغاز بحران سوریه و منطقه یک جبهه منسجم بود اما با پایداری و ایستادگی این جبهه دچار شکاف و اختلاف شد و آنها امروز در سطح منطقه و بین‌الملل درگیر اختلاف بسیاری هستند.

وی با اشاره به رویارویی برخی کشورها با محور مقاومت در لبنان افزود: این درگیری‌ها در زمانی صورت گرفته که اجماع ملی در کشور لبنان رخ داده است و دشمنان به دنبال دور زدن دستاوردهای ما هستند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان تصریح کرد: خوشبختانه محور مقاومت امروز بیش از پیش قوی‌تر شده است و قطعاً در برابر چالش ها خواهد ایستاد.

منبع:خبرگزاری صدا وسیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی