امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۰۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیدفرید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات ترامپ درباره ایران اظهار داشت: ترامپ چیز جدیدی برای گفتن نداشت و لفاظی‌های او بیش از آنکه بتواند اثرگذار باشد، برای طرفدارانش مصرف داخلی داشت، اما صحبت‌های او در واقع عامل وحدت و یکپارچگی ملت ایران و نمود بین المللی آن شد. ما شاهد این بودیم که همه یک صدا و یکپارچه نسبت به اظهارات ترامپ موضع‌گیری کردند.

وی افزود: آقای روحانی هم واکنش خوبی به اظهارات ترامپ نشان داد و اینکه مسیری که ایران سال‌ها پیش برای برجام انتخاب کرده‌، مسیر درستی بوده و در این راه هم به درستی عمل کرده است. دیپلمات‌های ما نیز با هدایت‌های رهبری این موضوع را به نتیجه رساندند و حالا برجام خدشه ناپذیر است. تا جایی که حتی ترامپ با همه نفرتش توان زیر سوال بردن آن و ایجاد خلل در این موضوع را نداشت.


نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه «پیام صلح و حقانیت ملت ایران به گوش رسیده است» یادآور شد: سخنان ترامپ درباره خلیج فارس نادانی او را نشان می دهد. متاسفانه فردی در مقام ریاست جمهوری یک کشور هنوز به جغرافیای بین الملل آگاهی ندارد در حالی که اسناد متقن تاریخی نشان می‌دهد، خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده و ترامپ براساس القائات دول منطقه‌ای که اخیرا مواضع ضد ایرانی‌شان اثبات شده لفظ مجعولی را در این زمینه به کار برد که واکنش ایرانیان را به دنبال داشت.


این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه «برجام توافقی بین ایران و آمریکا نبوده است» گفت: این توافق بین ایران و چند کشور صورت گرفته که آمریکا یکی از آنهاست. به همین خاطر ترامپ جرات تصمیم‌گیری یک طرفه در این زمینه را نداشت. خوشبختانه موضع‌گیری کشورهای اروپایی نیز نشان داد که برجام پابرجا خواهد بود و حقوق حقه ملت ایران به رسمیت شناخته شده و خدشه ناپذیر است.


موسوی با بیان اینکه «دولت و ملت تصمیمات لازم را در قبال اقدامات دولت آمریکا اتخاذ خواهند کرد» گفت: ما به اقتضای اقدامات طرف مقابل اقدامات متقابلی را انجام خواهیم داد و مجلس در این زمینه از اقدامات دولت حمایت خواهد کرد همچنان که فضای مجازی، ‌رسانه‌ها و موضع‌گیری مردم مهر تاییدی بر اقدامات دولت در این زمینه است.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی