خانه » دسته‌بندی نشده » واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه عمومی در روستای زرگر

واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه عمومی در روستای زرگر

 رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوار خبر داد:
» واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه عمومی در روستای زرگر
 


خبرگزاری شباب: 

رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوارگفت: جهاد کشاورزی در واگذاری ابنیه در روستای زرگر برای کتابخانه های عمومی اعلام موافقت کرده است که پس از بررسی کارشناسی شرایط انتقال مالکیت صورت خواهد گرفت.

خبرگزاری شباب


خبرگزاری شباب

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، بهنام نورافکن رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوار از برگزاری ۶۱مورد نشست کتابخوان در سال گذشته خبر داد و افزود:سال گذشته ۳۰مورد برگزاری جمع خوانی ۴۰مورد مسابقه نقاشی،۱۰مورد کارگاه کاردستی، شرکت ۵۰۰نفراز اعضای کتابخانه های عمومی در جشنواره رضوی به مناسبت دهه کرامت و ۴مورد برگزاری نمایشگاه و ۲۰مورد بازدید از مدارس و۴مورد برگزاری مسابقه روزنامه دیواری توسط کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برگزار شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت کتابخانه مرکزی، اظهار داشت: تصمیاتی در خصوص امکان افتتاح کتابخانه مرکزی و رفع موانع ساخت و تجهیز اتخاذ  شد

نورافکن گفت: جهاد کشاورزی در واگذاری ابنیه در روستای زرگر برای کتابخانه های عمومی اعلام موافقت کرده است که پس از بررسی کارشناسی شرایط انتقال مالکیت صورت خواهد گرفت.

وی افزود: توزیع آرشیو نشریات کتابخانه های عمومی در اماکن عمومی و تصویب برنامه و بودجه سال ۹۶ هر چند با تاخیر فراوان ازدیگر مسائلی بود که به ان پرداخته شد.

وی امانت سالانه این کتابخانه‌ها را در سال گذشته  بالغ بر ۲۵ هزار و ۸۰۷ جلد برشمرد و افزود:تاکنون سه هزار و ۶۰۰نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار شده اند و بیش از ۷ هزار کتاب توسط مراجعه کنندگان به امانت برده شده که بیشترین کتب امانتی مربوط به کودکان بوده و در بخش موضوعاتی نیز کتاب های مرتبط با علوم اجتماعی بیشترین درخواست کننده را داشته است.

نورافکن با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد و ۴۶مصوبه در شهرستان و ۳۳مصوبه در بخش جعفرآباد مصوب شد است افزود:کتابخانه های عمومی شهرستان در ۱۲ حوزه مختلف فعالیت خود را انجام داده و کتابخانه عمومی سیار بیله سوار نیز با ارائه خدمات به ساکنان ۱۰ روستا، ۵۲۴ عضو ثابت و بیش  از ۴هزار مراجعه سالانه دارد.

وی افزود: امسال بخش کودک کتابخانه الغدیربیله سوار و علامه محمد تقی جعفری بخش جعفرآباد و  کتابخانه روستای بابک  تکمیل شده است و حدود ۹هزارو ۳۵۱ مورد اصلاح رده  در کتابخانه های شهرستان صورت گرفته است.

نورافکن عنوان کرد:در راستای توسعه فعالیتهای کتابخانه ها عمومی شهرستان وبلاگ برای تمامی کتابخانه های شهرستان راه اندازی شده است و تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش ،کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد صورت گرفته است و نشست کتابخوانی در مدارس شهرستان نیز برگزار می شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
مهدی عزیزی
خبرنگار شباب شهرستان بیله سوار
۰

shabab


shabab press

 

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات


عضویت خبرنگاری خبرگزاری شباب

bigtheme
x

شاید بپسندید

عزای منصوریان در آبادان!

توسط: samkia در آخرین اخبار ۳ دقیقه پیش ...