امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سال گذشته طرح اصلاح سه هزار هکتار از باغ‌های گردوی تویسرکان و انجام عملیات سرشاخه‌کاری و پیوندزنی در بازه زمانی پنج ساله در شهرستان تویسرکان آغاز شد.

وی تصریح کرد: وزارت جهادکشاورزی و به طور مشخص، معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی قول‌های مساعدی برای پیشبرد این طرح داد و اکنون انتظار داریم این وعده‌ها با سرعت و توان مضاعفی پیگیری و عملی شوند.


نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با اشاره به اینکه اقتصاد و معیشت نزدیک به ۷۰ درصد از مردم تویسرکان به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به کشاورزی و باغبانی و به ویژه محصول گردو پیوند خورده، بیان کرد: در برخی سال‌ها به علت عواملی همچون سرمازدگی و تگرگ‌زدگی شدید با کاهش میزان تولید گردو در شهرستان تویسرکان تا کمتر از نصف مواجه شدیم.


وی خاطرنشان کرد: طرح اصلاح باغ‌های گردوی تویسرکان برای جلوگیری از خسارت‌های سنگین در این بخش و ایجاد بهره‌وری حداکثری در بخش تولید گردو در دستور کار قرار گرفته است. ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی گردو از دیگر طرح‌هایی است که زمینه را برای بهره‌وری حداکثری از این محصول چندمنظوره کشاورزی فراهم می‌کند.


مفتح خاطرنشان کرد: انتظار داریم طرح اصلاح باغ‌های گردو به صورتی دنبال شود که تغییرات و نتایج حاصل از آن برای مردم ملموس و محسوس باشد.


شهرستان تویسرکان بیش از ۵۵۰۰ هکتار باغ گردو دارد و به علت برخورداری از مرغوب‌ترین گردوی کشور، پایتخت گردوی ایران نام گرفته است.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی