امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمد صفامیرزایی، مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه، با تبیین نگرش و دیدگاه مدیران و پرسنل این بانک به عنوان یک بانک مردمی گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به منظور کاهش آلام و مشکلات هموطنان آسیب‌دیده از زلزله به صورت خودجوش اقدام به پرداخت دو هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۵۰ میلیون ریالی در مناطق زلزله‌زده کرده است. 

وی ادامه داد: مردم شهرستان‌های زلزله‌زده سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی و گیلان‌غرب می‌توانند با اخذ معرفی‌نامه از ستاد مدیریت بحران مستقر در فرمانداری‌های این شهرستان‌ها به شعب بانک مراجعه و در کمترین زمان ممکن این تسهیلات را دریافت کنند.


میرزایی با اشاره به مسئولیت اجتماعی بانک در جامعه، از تقبل هزینه ساخت سه باب مدرسه و سه خانه بهداشت روستایی توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: برای ساخت هر یک از مدارس و خانه‌های بهداشت یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و جمعا ۹ میلیارد ریال هزینه می‌شود.


مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادامه داد: با توجه به ضرورت بهداشت و درمان در مناطق زلزله‌زده، تفاهم‌نامه‌های لازم با وزارت بهداشت در این خصوص امضا شده و ساخت خانه‌های بهداشت کرکهرگ، چمن گلین، سید احمد به مرحله عملیاتی رسیده است.


وی گفت: درخصوص مدارس روستایی نیز با استانداری و سازمان بازسازی مدارس آموزش‌وپرورش استان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و در چند روز آتی با طراحی نقشه ساختمان، پیمانکار آن نیز انتخاب و عملیات ساخت این مدارس نیز آغاز می‌شود.


میرزایی در خصوص تسهیلات فعلی زلزله‌زدگان نیز یادآوری کرد: طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداری، ۹ شهرستان استان کرمانشاه مشمول امهال (تنفس) شده‌اند که با محاسبات انجام شده تعداد ۲۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ یک هزار و ۱۰۰میلیارد ریال در این ردیف قرار می‌گیرند.


وی اعلام کرد: امهال تسهیلات با تایید ستاد مدیریت بحران شهرستان‌های زلزله‌زده و به مدت ۲ سال صورت می‌گیرد.


در زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان‌ماه امسال، شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، روانسر، جوانرود، پاوه و دو بخش ماهی‌دشت و کوزران آسیب شدیدی دیدند.


انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی