امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۹:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش “ورزش سه”، با برگزاری ۴ وزن پایانی مسابقات کشتی آزاد رقابت های قهرمانی جهان پاریس، یکی از جذاب ترین و پر مخاطب ترین مسابقات جهانی کشتی در پایتخت فرانسه به پایان خواهد رسید. مراسم اختتامیه این مسابقات روز شنبه از ساعت ۲۱ به وقت پاریس برگزار می شود تا بزرگترین مسابقات کشتی بعد از المپیک، در یکی از مطرح ترین پایتخت های اروپایی به کار خود پایان دهد.

به استقبال پاریس۲۰۲۴ با مسابقات جهانی


این مسابقات از دوشنبه هفته گذشته در آکورهتل آرنا پاریس با مسابقات کشتی فرنگی آغاز شد. اکور هتل آرنا مجموعه ای مدرن و چند منظوره است که سالن های مختلفی برای برگزاری کنسرت و مسابقات بسکتبال، هندبال، بوکس، دو و میدانی و هاکی روی یخ در اختیار دارد.


مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس در سالن کنسرت های اکورهتل آرنا با ظرفیتی نزدیک به ۱۹۰۹۵ نفر برگزار شد تا مجلل ترین سالن این مجموعه که در طی سال میزبان کنسرت های بزرگی است، طی یک هفته در اختیار مسابقات جهانی کشتی باشد.


این مجموعه بزرگ که میزبان مراسم مختلفی در شهر پاریس است، یکی از سالن های اصلی میزبانی مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز محسوب می شود و بسیاری از رشته های المپیکی ، مسابقات خود را در این مجموعه برگزار خواهند کرد.

بلیت های گران و استقبال چشمگیر


قیمت بلیت های این مسابقات هم مانعی برای استقبال چشمگیر مردم فرانسه از این مسابقات نشد. سالن محل برگزاری این مسابقات در زمان برگزاری مرحله مقدماتی جمعیت قابل قبولی را در خود جا داده بود و در زمان برگزاری مسابقات رده بندی و فینال این جمعیت به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کرد. حضور و استقبال تماشاگران در اکورهتل آرنا پاریس بسیار چشمگیرتر از آنچه پیش بینی می شد بود و شاید بعد از مسابقاتی که در ایران برگزار می شد، پاریس استقبال بسیار خوبی از این مسابقات داشت. استقبالی که می تواند در آینده کشتی برای حضور در المپیک نیز تاثیر زیادی داشته باشد.


بلیت های این مسابقات بر اساس ساعت برگزاری با ارقامی میان ۲۰ تا ۵۰ یورو از سوی مسئولان برگزاری مسابقات به فروش رسید تا رقم تماشای این مسابقات، نزدیک به برخی مسابقات فوتبال در لیگ های معتبر و مطرح اروپایی باشد.

استفاده بهینه پاریس از تغییرات اتحادیه جهانی


مسئولان اتحادیه جهانی کشتی نزدیک به ۳ سال قبل و برای افزایش جذابیت های بصری مسابقات این رشته دست به تغییراتی در مورد رنگ تشک های کشتی زدند. با توجه به مشکلاتی که رنگ قرمز و زرد در تصاویر تلویزیونی داشت، رنگ آبی تیره و نارنجی جانشین دو رنگ قبل شد تا تماشای  کشتی جذاب تر از گذشته به نظر بیاید. فرانسوی ها اما برای جذاب تر شدن مسابقات پا را فراتر از تغییرات اتحادیه جهانی گذاشتند و با نورپردازی ویژه مسابقات جهانی ۲۰۱۷ را تبدیل به یکی از خاطره انگیز ترین مسابقات جهانی کشتی کردند.

منبع:ورزش ۳

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی