امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، «مجید سیمی» با بیان اینکه استان کرمان بدلیل موقعیت جغرافیایی در خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر قرار دارد، اظهار کرد: در راستای مبارزه بی امان با سوداران مرگ از ابتدای سال جاری ۱۲۰قاچاقچی عمده مواد مخدر دستگیر و با دستور قضائی روانه زندان شده اند.

وی  گفت در عملیات های مختلفی که از ابتدای  امسال از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان و همچنین جان برکفان نیروی انتظامی صورت پذیرفته بیش از ۱۱۵خودرو به همراه مقادیر زیادی سلاح و مهمات از قاچاقچیان عمده مواد مخدر کشف وضبط شده است.

سیمی با هشدار به اینکه عزم دستگاه قضائی در برخورد با سوداگران مرگ جدی است، تصریح کرد: از ابتدای سال بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد از حساب های سرکردگان باندهای قاچاق مواد مخدر به جرم پولشویی بلوکه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر  افراد خاطی که در زمینه پول شویی  با قاچاقچیان مواد مخدر همکاری داشته اند دستگیر و روانه زندان شده اند.

دادستان کهنوج در خصوص برخورد با خرده فروشان مواد مخدر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۷۴مکان عرضه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان مورد شناسایی قرار گرفت که تمامی این اماکن با دستور مقام قضائی پلمب و تعداد زیادی خرده فروش  مواد مخدر در این رابطه دستگیر شده اند.

وی همچنین از توقیف یک محموله سنگین مواد مخدر در این شهرستان طی چند روز گذشته خبر داد و افزود: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی مشخص گردید، یک محموله مواد مخدر از شهرستان خاش واقع در استان سیستان و بلوچستان بارگیری و قاچاقچیان قصد انتقال آن را  به صورت مسلحانه از پهنای جغرافیایی استان کرمان  دارند.

سیمی گفت: بلافاصله با دستور قضائی تورهای ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی ایجاد شد و طی یک تعقیب و گریز مسلحانه که چندین  ساعت به طول انجامید، سرانجام خودروی حامل مواد به ضرب گلوله پلیس متوقف شد.

این مقام قضائی یادآور شد: در این رابطه دو قاچاقچی اهل استان سیستان و بلوچستان دستگیر و از متهمان یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف و تعداد چهار تیغه خشاب حاوی ۱۱۸ تیر جنگی کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: در بازرسی ماموران انتظامی از خودروی حامل مواد مخدر  تعداد ۶۳ کیسه موادمخدر از نوع تریاک به میزان ۶۴۳ کیلوگرم کشف شد.


انتهای پیاممنبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی