امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۲:۵۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

در این اوضاع نابسامانی که رعایت حق الناس به اندازه گذشته در میان مردم اهمیت ندارد، افرادی هستند که با بلندنظری و صیانت از حق الناس، صرفا دست رنج خویش را مصرف کرده و هیچ گوشه‌ی چشمی به مالی که صاحب آن نیستند، ندارند.  

  

امام جعفرصادق(ع) در مورد اهمیت صیانت از حق الناس می فرماید: «هیچ عبادتی بالاتر از ادای حق مؤمن نیست». (بحار، ج ۷۴، ص ۲۴۲)؛ پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز در رابطه با صیانت از حقوق مردم میفرماید: «حرمت داشتن مال یک مسلمان همچون حرمت خون و جان او است». (میزان‌الحکمة، ج ۲، ص ۵۱۰) 

  

«جواد خیری»، مردی است که بی هیچ تعللی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان پول واریزی به حسابش را به صاحبش باز می‌گرداند. او کارمند هوانیروز آذربایجان‌شرقی بوده و صیانت از مال مردم را وظیفه‌ی اصلی خویش می‌داند. 

  

خیری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ماجرای واریز پول به حسابش اظهار کرد: یک ماه پیش بود که چندین مورد پیام کوتاه مبنی بر واریز پول به حسابم را ملاحظه کردم که برای من بسیار تعجب آور بود، این مبالغ در مجموع ۳۳۷میلیون و ۲۵۰ هزار تومان می‌شد.

  

وی خاطرنشان کرد: با ملاحظه پیامک‌های واریز پول در ابتدا فکر کردم که صرفا اشتباه پیامکی است، اما بعدا با مشاهده‌ی آخرین موجودی حساب مطمئن شدم که این مبالغ در حساب من واریز شده است. 

  

وی یادآور شد: همچنان منتظر بودم که مبالغ واریز شده توسط خود بانک بازگردانده شود اما چنین اتفاقی نیفتاد، از این‌رو خود تصمیم گرفتم که با بانک تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهم تا مبالغ را به صاحبش بازگردانند. 

  

خیری خاطرنشان کرد: اینگونه شد که بانک از موضوع مطلع شده و بعد از بررسی‌ها اعلام کردند که طی اختلالی که در سیستم به وجود آمده بود مبالغ به اشتباه به حساب بنده واریز شده بود؛ عوامل بانک ضمن قدردانی و تشکر، مبالغ واریز شده را به حساب صاحب آن بازگرداندند. 

  

وی با بیان اینکه این ماجرا دو الی سه روز به طول انجامید، افزود: بعد از اینکه مبالغ به حساب صاحب آن واریز شد، عوامل بانک طی چندین تماس از این اقدام قدردانی کردند. 

  

این کارمند هوانیروز استان در رابطه با هدف خود از بازگرداندن مبالغ به صاحبش گفت: بنده فردی نظامی بوده و بر خود وظیفه می‌دانم که هم از مال، جان و امنیت مردم صیانت کنم، در این راستا کوچکترین شکی نکرده و صرفا به وظیفه انسانی خود عمل کردم، چرا که این مبالغ حق من نبوده و صاحب خود را داشت. 

  

وی یادآور شد: وظیفه داشتم که در این رابطه اطلاع‌رسانی کرده و پول را به صاحب آن بازگردانم، اکنون نیز بسیار خرسندم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی