امروز

سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۳۷ قبل از ظهر

سایز متن   /


 »» ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه صنایع تبدیلی خراسان رضوی اختصاص یافت‌
 


خبرگزاری شباب: مدیر صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه صنایع تبدیلی خراسان‌رضوی اختصاص یافت.

<iw blog_title/>


خبرگزاری شباب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد‌مقدس، اسماعیل نامنی صبح امروز در نشستی خبری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ صدور ۴۳ پروانه تبدیل با ۵۵۰ اشتغال و ۷۳ تن تولید انواع محصولات و گیاهان دارویی و فرآورده‌های لبنی و کشاورزی را داشته‌ایم.

وی افزود: از ابتدای مهر ماه سال گذشته تا روز گذشته رشد ۶۲ درصدی تولید و ۵۵ درصدی اشتغال را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن داشته‌ایم و میزان اشتغال در بخش صنایع تبدیلی در سال ۹۲ به میزان ۸۲ نفر بوده و این عدد هم‌اکنون از مرز ۱۲ هزار نفر عبور کرده است.

مدیر صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه در سال‌های اخیر خراسان‌رضوی جزو استان‌های برتر در موضوع اقتصاد مقاومتی بوده است، خاطرنشان کرد: با رشدی که در بحث صنایع تبدیلی داشته‌ایم کسب این عنوان را در سال ۹۶ هم خارج از دسترس نمی‌بینیم.

نامنی با بیان اینکه در سال ۹۶ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه صنایع تبدیلی استان تخصیص یافته و ۵۸۲ طرح در این رابطه به مرحله اجرا در آمده است تصریح کرد: در راستای ارتقاء تکنولوژی تسهیلات ارزی هم در جهت افزایش تولید و صادرات اختصاص می‌یابد؛ همچنین حمایت ویژه‌ای از واحدهایی که ایده تکنولوژی جدیدی را دارند خواهیم داشت و این گروه شاهد معافیت‌هایی هم در پرداخت برخی هزینه‌ها می‌شوند.

وی با بیان اینکه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و ماشین‌آلات وابسته از ۲ تا ۵ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود، تاکید کرد: این نمایشگاه همزمان با ایام هفته دولت و با حضور ۲۱۰ شرکت‌کننده داخلی و خارجی از کشورهای ایران، بلژیک، آرژانتین، اوکراین، روسیه، آلمان، لهستان، و چین در این نمایشگاه حاضر هستند و ۲۵ شرکت برای اولین بار رونمایی از محصولات خودشان را خواهند داشت و همزمان با برگزاری این نمایشگاه سیمینارهای تخصصی و بین‌المللی حوزه کشاورزی برگزار می‌شود.

مدیر صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه استقرار واحدهای صنعتی باید در شهرک‌های صنعتی شهرستان‌ها باشد، گفت: این تصمیم به‌علت عدم ایجاد آلودگی زیست‌محیطی بوده، اما در حوزه صنایع تبدیلی باید مکان کارخانه نزدیک به محل‌های تولید باشد تا شاهد افزایش ضایعات نباشیم.

نامنی گفت: سالانه ۷٫۳ میلیون تن میزان تولیدات دامی استان بوده که بخشی از در چرخه سبد غذایی خانوارها قرار گرفته و بخشی دیگر در حوزه بازفرآوری و صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ۵۰ درصد تسهیلات اعطایی در خراسان رضوی در به مناطق محروم و روستایی استان اختصاص می‌یابد.

نامنی گفت: برای امسال تولید ۲۸۰ هزار تن محصولات صنایع تبدیلی و ایجاد ۹۵۰ اشتغال مستقیم را خواهیم داشت و با هر اشتغال مستقیم، ۴ اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/


تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸


shabab


shabab press

» اشتراک گزاری خبر

نظرات

پست نظرات

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی