امروز

دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۹:۴۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: این پروژه‌ها در مجموع با اعتباری بیش از ۳۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال از محل منابع دولتی و خصوصی و تسهیلات به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فقط در جریان سفر اخیر معاون اول رئیس‌جمهور (هفته گذشته) ۲۲ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی بهره برداری شد، ادامه داد: از ۲۲۸ پروژه اقتصادی آماده افتتاح در حوزه صنعت، معدن و تجارت هم‌اکنون ۱۳ مورد آماده بهره برداری است. این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به میزان ۲۲ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال به انجام رسیده است.


استاندار خراسان رضوی اشتغال مستقیم حاصل از این طرح‌ها را دو هزار و ۹۶۸ نفر دانست و افزود: از جمله این پروژه‌ها، پروژه آهن اسفنجی جوین، سیمان تربت‌جام، واحد تولید گندله آهن فولاد نیشابور، یک واحد تولید کنسانتره سنگان خواف، واحد تولید انواع آجرماشینی و نسوز، کاشی و سرامیک، تجهیزات روشنایی و ورق کارتن چند لا و شیشه نشکن ساختمانی و … می‌باشد.


به گفته وی، واحد گندله آهن رشتخوار هم که از معادن سنگ‌آهن احیا سپاهان است به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن توافقات مربوطه به انجام رسیده و آماده کلنگ زنی است.


استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حوزه جهاد کشاورزی هم ۲۱۳ پروژه با تأمین اعتبار آن از دو بخش دولتی به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری بخش خصوصی با رقم دو هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال اجرا و تکمیل‌شده است، عنوان کرد: در بهره برداری از این طرح‌ها ۳ هزار و ۲۲۲ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال می‌یابند.


به گفته وی، طرح‌های آبیاری نوین، لوله‌گذاری، واحدهای پرورش طیور و دام، فرآوری و بسته‌بندی زعفران و خشکبار و غیره، طرح تجمیع اراضی کشاورزی، کشت‌های گلخانه‌ای و غیره ازجمله طرح‌های به انجام رسیده در این حوزه است.


رشیدیان، پروژه‌های مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان را هم دو مورد شامل دو هتل پنج ستاره دانست و افزود: این دو پروژه هم فقط با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درمجموع به میزان هفت هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال به انجام رسیده است.


وی، اشتغال ایجادشده از این محل را هم به‌صورت مستقیم ۶۵۰ نفر عنوان کرد و  گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال از ۱۰۵ هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی و معدنی در دست انجام استان با اشتغال شش هزار و ۹۲۹ نفر، پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری ۶۷ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال امسال به انجام می‌رسد.


استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: از این رقم بخشی با سرمایه‌گذاری حدود ۳۹ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال ازجمله واحدهای فولاد (شمش) نیشابور، فولاد احیا سپاهان، فولاد مبارکه سنگان در نیمه اول سال و واحدهای فولاد اپال پارسیان در سنگان، واحد تولید حوله و نیز کاغذ، لوله‌های ساده کربنی، همچنین واحد کنسانتره توسعه ملی سنگان در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به مشهد به بهره برداری رسیده است. مابقی این پروژه‌ها هم تا انتهای سال بهره برداری می‌شود که بخش عمده آن همزمان با ایام الله دهه فجر خواهد بود.انتهای پیام

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی