امروز

چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۵۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

کد خبر: ۱۷۴۴۴۱

تاریخ انتشار: ۲۵/آبان/۱۳۹۶ – ۲۲:۵۲

 65 سال؛ میانگین سالمندی جانبازان چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری تهران پرس ، رضا درعلی با اشاره به وجود دو هزار و ۴۰۰ شهید استان، اظهارکرد: تعداد خانواده‌های شهدا چهار هزار و ۱۵۵ خانوار است.
وی با بیان اینکه ۵۰۸ آزاده و شش هزار و ۶۲۵ جانباز در استان وجود دارد، افزود: از این تعداد چهار هزار و ۷۹ جانباز یک تا ۲۴ درصد، یک هزار و ۶۵۹ نفر ۲۵ تا ۳۴ درصد، ۲۲۳ جانباز ۳۵ تا ۳۹ درصد، ۲۷۰ نفر ۴۰ تا ۴۹ درصد، ۲۹۲ نفر ۵۰ تا ۶۹ درصد و ۱۰۲ نفر ۷۰ درصد هستند.
درعلی تصریح کرد: هزینه درمان جانبازان رایگان است و در قالب بیمه پایه و مازاد آن در قالب بیمه تکمیلی انجام و بیش از این مقدار نیز طبق قانون از صندوق رفاهی سلامت اعطا می‌شود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هزینه ویزیت بیمار را نیز در قالب تعرفه‌های جاری پرداخت می‌کند.
درعلی تاکید کرد: مهم‌ترین مشکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کمبود اعتبار در فراهم‌سازی هزینه‌های درمان است که نیازمند رسیدگی در سطح ملی است.
وی با اشاره به اینکه میانگین سالمندی در جانبازان استان ۶۵ سال است، تاکید کرد: بیماری‌های گریبان گیر این قشر از دیگر مسائلی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران با آن مواجه است.
درعلی با بیان اینکه اکنون بیشتر بیماری که جانبازان دارند بیماری‌های داخلی است و خوشبختانه در حال حاضر بیمار بدحال نداریم، گفت: هر ماه پزشکان متخصص خارج از کشور در بیمارستان تهران حاضر و به جراحی و درمان این بیماران می‌پردازند که جانبازان استان نیز در صورت نیاز به تهران برای درمان اعزام می‌شوند.

خبرنگار : ر. هیبتی
 

منبع : خبرگزاری ایسنا

پخش زنده اخبار

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی