سیاسی

اتفاقات اخیر اعلام جنگ رسمی علیه خداست/خراسان رضوی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ابعاد توطئه‌های استکبار جهانی گفت: بهانه در اتفاقات گذشته اقتصاد و معیشت بود اما اتفاقات اخیر اعلام جنگ رسمی علیه خدا و احکام خداست.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نخستین مراسم بزرگداشت ی مدفون در حرم مطهر رضوی که جمعه اول مهر ماه در برگزار شد، ضمن ادای احترام به مقام شهدای مکتب حسینی اظهار کرد: مقام شهادت بی‌نظیر است و باید بدانیم که چرا شهادت فضیلت بسیاری دارد که همه معصومین (ع) به مقام شهادت رسیده‌اند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به جایگاه شهادت، افزود: هر کسی می‌خواست به جبهه برود اذن خود را از امام رضا(ع) می‌گرفت. و شهید سلیمانی نمونه‌ای از این شهدا هستند. رزمندگان بسیاری در دوران به حرم امام رضا(ع) می‌آمدند و از اینجا عازم می‌شدند.

وی ادامه داد: معصومین ما هیچ کدام به جز با شهادت از دنیا نرفته‌اند. شهادت جایگاه عظیمی دارد و باعث می‌شود انسان آگاهانه خود را فدا کند. حضرت علی(ع) انسان بی‌نظیر تاریخ است که وقتی ضربه می‌خورد و می‌داند که شهادتش مسلم شده، می‌فرماید که با شهادت رستگار شده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه امروز جمع شده‌ایم تا یاد ۸۶۶ شهید مدفون در حرم مطهر رضوی(ع) را گرامی بداریم، گفت: یاد شهدای کربلا، دفاع مقدس، عاشورای حرم، مدافعین حرم و غیره زنده و جاودانه است و وقتی یاد شهید را زنده نگه می‌داریم یعنی مکتب او را زنده نگه داشته‌ایم و می‌دانیم که آرمان شهید چه بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به هجمه‌های رسانه‌ای استکبار علیه ملت ایران، افزود: خدا را شاکر هستیم که زوزه شیطان علیه این نظام مقدس به آسمان رفته و این نشان می‌دهد مسیر را درست و بر اساس اصول ایمان و راه امام راحل پیموده‌ایم.

وی در خصوص ابعاد توطئه‌های استکبار جهانی بیان کرد: بهانه در اتفاقات گذشته اقتصاد و معیشت بود اما اتفاقات اخیر اعلام جنگ رسمی علیه خدا و احکام خداست، عده‌ای می‌خواهند بگویند ما زیر بار حکم خدا نمی‌رویم و نمی‌خواهیم دستورات الهی را انجام دهیم، وقتی با احکام الهی می‌جنگند یعنی با خود خدا مشکل دارند و اسمش را آزادی گذاشته‌اند.

معاون رئیس جمهور به تعریف آزادی که این ا زیاد شنیده می‌شود اشاره و اظهار کرد: دو تعریف از این کلمه وجود دارد، تعریف آزادی از زبان شهیدان و تعریف آزادی از زبان استکبار که آزادی از بندگی خدا و به رسمیت نشناختن خدا است. یعنی من دوست دارم آزاد باشم و تو خودت را کنترل کن که این آزادی غرب و استکبار است.

قاضی‌زاده هاشمی به آزادی تعریف شده از زبان شهید اشاره کرد و گفت: این آزادی و رهایی از بند خود است. یعنی من به دنبال اجرای دستورات خداوند هستم. من برای آزادی جامعه حاضرم خودم را فدا کنم نه اینکه جامعه را فدای خودم کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید خراسان رضوی، وی تصریح کرد: آزادی شهید مسئولیت آور و آزادی غرب مسئولیت‌گریز است، شهید آماده فداکاری و ایثار است و اما آزادی غرب یعنی اینکه همه فدای من شوند، دعوا اینجاست و حضرت امام راحل در صحیفه خود می‌فرمایند اگر دشمن در مقابل مکتب حسینی ما ایستاد ما در مقابل کل جهان می‌ایستیم.

رئیس بنیاد شهید اضافه کرد: دشم ما به شدت از هویت مهدویت می‌ترسند و مطالعات بسیار جدی در این ه دارند و وقتی این جریان راه افتاد و فرزندان کوچک تا بزرگ با این مهدویت در سلام فرمانده همراه شدند و توفیقات دولت مردمی در عرصه‌های مختلف یک به یک اتفاق افتاد یا در عرصه بین‌المللی پیوستن به پیمان شانگهای شکل گرفت، استکبار توطئه‌های خود را آغاز کرد و توطئه اخیر واکنش دشمنان به پیروزی‌های ملت ایران و ‌های دولت مردمی است.

معاون رئیس جمهور به قدرت ایران در عرصه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: قدرت‌هایی بزرگ در جهان مانند روسیه و چین و دیگر کشورها ایران را یک کشور قدرتمند می‌دانند که لازم است برای حل مسائل مختلف جهان حضور داشته باشد اما دشمنان ما این حضور را تحمل نمی‌کنند. هرگاه ملت ایران در تاریخ در آستانه پیروزی حتمی قرار گرفت، دشمنی‌ها با توطئه‌های مختلف آغاز شد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا