گزارش

اجرای خط دوم آبرسانی سد طالقان یک گام برای پدافند غیرعامل تهران

به گزارش تهران اقتصادی، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، با اشاره به اینکه این شرکت متولی تامین و توزیع آب استان تهران از لحظه ای که به عنوان سهم استانی تخصیص می یابد دسترسی عادلانه و مقرون به صرفه همه شهروندان به آب آشامیدنی است، گفت: یکی دیگر از وظایف این شرکت برخورداری پایدار همه شهروندان از امکانات دفع بهداشتی فاضلاب است. استان تهران با جمعیت حدود ۱۴ میلیون نفر در طی روز که ۹۲ درصد آن را جمعیت شهری تشکیل می دهد، حدود  ۲۰ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است.

وی افزود: تامین آب این میزان از جمعیت که روزانه به طور میانگین سه میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب آب مصرف می کنند نیازمند، استفاده و به کارگیری به‌روزترین و استانداردترین فناوری های موجود در این زمینه است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اصل تاب آوری و تداوم خدمت رسانی به پیاده سازی مباحث این حوزه و همچنین مطالعه و اجرای اقدامات حوزه پدافند غیرعامل با هدف مقابله با بحران، به مقاوم سازی شبکه و تاسیسات آبفا روی آورده اند.

بختیاری یکی از اولویت های کاری این شرکت را توجه به ارزش پساب در تغذیه سفره های آب زیرزمینی و همچنین کاربرد آن  در صنایع و کشاورزی عنوان کرد و گفت: چنین اقداماتی را با توسعه شبکه های اصلی و فرعی فاضلاب و احداث تصفیه خانه ها ممکن می کنیم. در این بین از جمله اقداماتی که در حوزه ارتقا و تاب آوری آبفای استان تهران عملیاتی کرده ایم ساماندهی برای اقدامات پدافند غیرعامل، شناسایی و طبقه بندی دارایی های شرکت، انجام مطالعات پدافند غیرعامل و … بوده است. در همین راستا با هدف سازمان دهی اقدامات پدافند غیرعامل اقدام به ایجاد مرکز مدیریت بحران، ریسک و پدافند غیرعامل در این شرکت کرده ایم.

به گفته این مقام مسئول، تدوین برنامه عملیاتی ۱۰ ساله در حوزه های مدیریت بحران از جمله اقداماتی بوده است که برای اجرایی شدن اهداف پدافند غیرعامل از آن استفاده کرده ایم.

بختیاری نتیجه مطالعات پدافند غیرعامل در تاسیسات آبفای استان تهران را مقاوم سازی خطوط انتقال آب، مخازن آب و همچنین تهیه و به کارگیری ظرفیت های جایگزین زیرساختی (طرح حضرت قمر بنی هاشم) و …  عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران موافقت شورای پدافند غیرعامل استان تهران را با اجرای خط دوم آبرسانی از سد طالقان به آبگیر بیلقان را یکی از پیشنهادها در راستای اجرای سیاست های پدافند غیرعامل تهران عنوان کرد و افزود: تاکید بر لزوم اجرایی شدن مصوبه شورای پدافند غیرعامل استان تهران جهت همکاری شهرداری تهران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص اجرای سرریزهای اضطراری فاضلاب شهر تهران از جمله پیشنهاداتی است که در راستای اجرای طرح های پدافند غیرعامل مطرح کرده ایم.

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا