منتخب سردبیر

اختتامیه جشنواره کتابِ سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب برگزارمی‌شودبه گزارش شباب نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین علی گودرزی، دبیر علمی جشنواره کتابِ سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب گفت: این رویداد، بزرگ‌ترین رویداد علمی مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) است که برای اولین بار در کشور برگزار شده است. در این جشنواره تا پایان مهلت ارسال آثار (۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹) مجموعاً ۲۴۲ اثر به دبیرخانه ارسال شده است. با توجه به تخصصی بودن موضوع جشنواره و محدودیت‌هایی که برای پذیرش آثار در نظر گرفته شده بود، این تعداد آثار قابل توجه است. لازم به ذکر است از بین ۲۴۲ اثری که به جشنواره رسید، ۵۰ اثر در قالب پایان نامه بوده و ۱۹۲ اثر نیز در قالب کتاب با محوریت چهار موضوع اصلی فرق، ادیان، اقوام و مذاهب پذیرفته شد.

دبیر علمی جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب، شناسایی نویسندگان و آثار برتر و معرفی آنها به جوامع علمی را یکی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره دانست و افزود: در نظر داریم که از ظرفیت پژوهشگران در عرصه تقریب و همبستگی اقوام و مذاهب و مقابله با افکار و فرقه‌های انحرافی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

حجت الاسلام گودرزی در مورد روند فعالیت اولین جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب اظهار کرد: کمیته علمی این جشنواره متشکل از اساتید مطرح حوزوی و دانشگاهی بوده که دارای تخصص علمی و میدانی مرتبط با بخش‌های مختلف این جشنواره هستند و هر اثر در این دوره ابتدا توسط حداقل دو نفر از داوران و سپس در کمیته علمی جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفته است.

بنابراین پس از اتمام ارزیابی اجمالی آثار، ۳۷ اثر به ارزیابی تفصیلی آثار راه یافت و از میان آثار راه یافته به ارزیابی تفصیلی ۴ اثر در موضوعات ادیان، مذاهب، فرق و بخش ویژه به عنوان آثار برتر و ۷ اثر دیگر به عنوان آثار شایسته تقدیر توسط کمیته علمی جشنواره انتخاب شد.

با توجه به اتمام فرایند ارزیابی و مشخص شدن نفرات برتر این جشنواره، به نظر می‌رسد مرحله آخر این ره آورد علمی تخصصی که شامل معرفی آثار برتر و تقدیر از نفرات برگزیده می‌باشد، ان شا الله در دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور نفرات برگزیده، مسئولان، شورای مفام، اعضای داور و کمیته علمی و در محضر یکی از مراجع تقلید در شهر قم برگزار شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا