استانی

استقرار ۲۸۴ شرکت دانش بنیان در البرزرامین ربیعی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: با تحلیل ارائه شده از میزان تولیدات و فروش شرکت‌های دانش بنیان طبق مهمترین محصولات هر استان و بر اساس میزان فروش بالای یک میلیارد تومان در سال، استان البرز با ۲۸۴ ، جایگاه دومی کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: همچنین با ۱۶ هزار و ۲۴۹ نفر در بعد از استان تهران در جایگاه دوم را کسب نموده است.

رئیس سازمان صنعت، و تجارت استان البرز با اشاره به صدور ۱۵۴ فقره پروانه بهره برداری از مجموع شرکت‌های دانش بنیان مستقر در استان گفت: خوشبختانه روند تجاری سازی محصولات دانش بنیان و تولید انبوه محصولات در این حوزه در استان البرز روند مناسبی را طی می‌کند و هم اکنون نیز برای ۷۴ طرح جدید دانش بنیان در استان البرز جواز تأسیس صادر شده و مراحل اجرایی پروژه‌های خود را طی می‌کنند.

ربیعی اضافه کرد: بر اساس میزان پراکندگی نوع صنعت، استان البرز در حوزه‌های فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، ملزومات و تجهیزات پزشکی، برق و الکترونیک و مخابرات و سیستم‌های خودکار، رتبه دوم و در حوزه‌های مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صمت البرز گفت: در سال‌هایی که شاهد ‌های بسیار سنگینی بودیم یکی از ارکان مهمی که ما را سر پا نگه داشت اتکای کشور به شرکت‌های دانش بنیان بوده است.

ربیعی گفت: امسال مقام معظم رهبری با نگاه تیزبینانه و دقیق خود در حوزه تولید، نقش شرکت‌های دانش بنیان و فناورانه را پررنگ‌تر دیده اند و به اهمیت تولید دانش بنیان برای عبور از ‌های مختلف اقتصادی، توسعه و حل مشکلات مختلف کشور توجه ویژه ای نشان داده اند چرا که با اتکا به ظرفیت‌های حوزه دانش بنیان می‌توان گام‌های بزرگ و مؤثری در جهت با بالا، اشتغالزایی و رقابت با محصولات خارجی برداشت.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا