اجتماعی

اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولتمدیرکل اجرایی کمیسیون‌های ماده 100 جزییات لایحه اصلاحی مقررات کمیسیون‌های ماده 100 را تشریح کرد.

امیر مغانلو در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام تغییر قانون کمیسیون ماده 100 با بیان این‌که شهرداری تهران یک لایحه رسیدگی به ساخت‌وسازهای غیرمجاز ارائه کرد، گفت: اما بعد از آن طی جلسات مشترک فی‌مابین شهرداری، وزارت کشور و قوه قضاییه مقرر شد که به طور عمده مقررات و قوانین ماده 100 مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با بیان این‌که لایحه اصلاحیه ماده 100 آماده شده که در حال حاضر در کمیسیون زیربنایی دولت در حال رسیدگی است و بعد از آن برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده می‌شود، در مورد ویژگی‌های لایحه جدید اظهارکرد: در این لایحه شهرداری تبدیل به ضابط قضایی می‌شود و می‌تواند در صورت مشاهده تخلفات در فرآیند ساخت‌وساز رأسا وارد شده و به مسأله رسیدگی کند.

مدیرکل اجرایی کمیسیون‌های ماده 100 اضافه کرد: در این لایحه پیش‌بینی شده است که به مالکان دارای تخلفات، انشعاب دائمی آب، برق و گاز داده نمی‌شود و این املاک نمی‌تواند معامله شود که این موضوع در دفاتر اسناد رسمی مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

مغانلو با بیان این‌که در لایحه جدید در صورت تخلف عوامل ساخت‌وساز همچون ناظرین و غیره، جرائمی برای آنها پیش‌بینی شده است، گفت: در صورت تصویب این لایحه همه آراء کمیسیون 100 که تا الان معطل مانده تعیین تکلیف می‌شود.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناس

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا