سیاسی

امیرعبداللهیان اعلام کرد: مخالفت صریح ایران با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقهدر دیدار وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهو آذربایجان در نیویورک ، طرفین در مورد آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و منطقه قفقاز تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات ، ضمن مرور آخرین روند تحولات در روابط دوجانبه در عرصه های مختلف، رفت و آمدها و انجام توافقات دو کشور را در یکسال اخیر مثبت و در یر پیشرفت ارزیابی کردند.

امیرعبداللهیان، با اشاره به برخی گزارشات و شواهد در مورد جابجایی ها در منطقه قفقاز ، موضع صریح ایران را در مخالفت صریح و قطعی با هر تغییر ژئوپلیتیک و مرزهای منطقه مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران در رایی با مقامات دو کشور جمهوری  آذربایجان و جمهوری آماده کمک به طرفین مناقشه برای حل مسالمت امیز اختلافات میان آنها است.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان  نیز در این ملاقات، با تاکید بر موضوعات مطه در مناسبات دوجانبه ، بر اهمیت رایزنی ها و همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن رد ادعاهای مربوط به تغییرات در ژپوپلیتیک منطقه، علاندی کشورش برای حل سریعتر مناقشات ارضی و مرزی با ارمنستان  در چار همکاری درون منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا