اجتماعیاستان هاشهری

بازدید رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از منطقه 11 تهران

به گزارش همسو نیوز،روز گذشته زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه 11  تهران و جمعی از معاونین و مدیران به بازدید از پروژه های این منطقه رفتند.

در این بازدید اقدامات انجام شده شهرداری منطقه 11 در میدان رازی ، میدان تاریخی راه آهن ، بوستان امیریه ، سرای محله راه آهن ، ساختمان دخانیات ، موزه مفاخر ایران ، بازار تره بار فروزش ، بافت فرسوده قلمستان ، بیمارستان لقمان حکیم ، مقبره شهدای مشروطه ، بوستان دامپزشک ، کارگاه مترو نواب – آزادی ، پروژه پهنه رودکی و باغ ایرانیان مورد بررسی قرار گرفت.

زهرا صدر اعظم نوری در نشستی که در شهرداری منطقه 11 برگزار شد؛ اقدامات مدیریت شهری برای حفظ بافت تاریخی و فرهنگی بخش مرکزی پاینخت را که از دوران ناصری و طهران قدیم به جای مانده حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به این که بخشی از تاریخ و فرهنگ کشورمان در محدوده این منطقه قرار دارد؛ باید تلاش کنیم ارزش های منطقه را که شناخته نشده و یا به دلیل مسائل اقتصادی و … کنار گذاشته شده اند؛ احیا کنیم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان این که منطقه 11 از نظر سرانه فضای سبز جزو مناطق کم برخوردار است؛ به مصوبه شورای شهر برای تملک باغات در کمیسیون ماده 7 اشاره کرد و گفت: در صورت ایجاد آمادگی در منطقه از محل اعتبارات تعیین شده در جهت صیانت از درختان و باغات استفاده کنید و کوشش کنید داشته های خود را خوب حفظ کنید.

رییس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تأکید بر لزوم حفاظت و صیانت از باغات شهر تهران و ارزش های زیادی که فضای سبز شهر تهران برای مردم این شهر دارد؛ خاطر نشان کرد: بیش از 20 هزار پرونده در مورد حفظ درختان در مناطق مورد بررسی قرار گرفته است .
او همچنین لزوم همکاری منطقه با کمیسیون ماده 7 در موضوعات مرتبط با دستور نقشه و صدور پروانه را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: تمام پرونده های تخریب و نوسازی باید از کمیسیون ماده 7 استعلام شوند.

صدر اعظم نوری همچنین رسیدگی به معضل دستفروشان در محورهای جمهوری- انقلاب و ولی عصر (عج) را که 3 محور مهم مرکز شهر تهران هستند ؛ از دیگر موارد دارای اهمیت در منطقه 11 بیان کرد و ادامه داد: باید با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه، ساز و کاری برای مدیریت و ساماندهی این مسئله فراهم شود و با توجه به این که پیش از این نگاه مدیریت شهری در تهران بیشتر خود رو محور بوده تا انسان محور، باید مراقب باشیم پیاده روهای شهر به محل تجاری و بساط گستری و دستفروشی تبدیل نشوند و با جدیت به آن پرداخته شود.

این عضو شورای شهر تهران در خصوص موضوعات مرتبط با شهرسازی و معماری گفت: منطقه 11جزو مناطق فرهنگی شهر تهران است که به لحاظ قرار گرفتن پردیس حکومتی و استقرار نهادهای سیاسی از اهمیت خاصی برخوردار است که می طلبد مدیریت شهری در این منطقه با ملاحظات و توجه به حساسیت ها انجام شود.
او با توجه به اهمیت نظارت مردم و حذف رانت در پرونده های شهرسازی ، تأکید کرد: باید تمام اطلاعات پرونده ها اعم از کاربری ، سطح اشغال و … در سامانه ثبت شوند و تمام تصمیمات منطقه و قراردادها نیز در سامانه قرار گیرند .

وی با اشاره به این که در شورای پنجم با هدف شفاف سازی از روز اول تمام پرونده های مربوطه و پروژه های باغات در صحن علنی شورا بررسی می شود ؛ گفت: هر چقدر کمک به شفافیت کنیم؛ جلوی رانت و تخلف و فساد گرفته می شود .

همچنین نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 تهران ضمن تشریح اقدامات به معرفی پروژه های افتتاح شده در بوستان دامپزشک ، احداث خروجی نواب از میدان 9 دی تا بریانک، نوسازی مسجد رضوی، احداث باغ راه شیخ محمدی ، احداث بوستان 8 هکتاری شهید حججی در نقطه محروم منطقه ، باززنده سازی میدان راه آهن ، دیوار کشی بوستان امیریه ، احداث آکادمی کشتی شهید رضایی مجد، نوسازی مسجد پنبه چی ، احداث ،توسعه و تجهیز مرکز پردازش پسماند، احداث مجموعه توانمند سازی بهاران ، باز طراحی میدان منیریه ،بازپیرایی هسته مرکزی میدان حسن آباد ، احداث مسجد حضرت ولی عصر (عج) توسط سازمان عمران شهر تهران و ایستگاه های مترو پرداخت.

شهردار منطقه 11 اقدامات انجام شده در خصوص توسعه حمل و نقل عمومی در بخش مرکزی شهر تهران را برای رفاه مردم حائز اهمیت دانست و گفت: وجود 14 ایستگاه مترو و عبور 4 خط 2734 از این منطقه و وجود 22 ایستگاه بی آر تی با تعداد 180 ناوگان و دسترسی به ایستگاه های حمل و نقل عمومی بافر350متر که نقش موثری بر اقتصاد خانواده ورفاه عمومی شهروندان دارد ؛ از جمله مواردی است که در نقاط دیگر شهر تهران چنین پراکنشی وجود ندارد.

آبادیان اتصال راه آهن به خط 3 مترو که تا شهریور ماه به بهره برداری می رسد ، انجام مطالعات پیرایش محدوده پردیس حکومتی ، اقدامات انجام شده در ساختمان های نا ایمن و مهم منطقه از جمله پاساژ علاء الدین ، پاساژ آزاد و ساختمان 201 ، اجرای طرح ویژه انضباط شهری در منطقه 11 ، باززنده سازی سینماهای متروکه سطح منطقه ، حفظ و مرمت سردر های تاریخی ، ترمیم و مرمت بازارچه های تاریخی در محله فروزش ، بهسازی جداره های ضلع غربی میدان وحدت اسلامی ، پیرایش جداره های خیابان فروزش ، مرمت و نور پردازی مجموعه تیمور تاش و اجرای پروژه پهنه فرهنگ و هنر رودکی را از دیگر اقدامات منطقه 11 برشمرد و به تشریح آن ها پرداخت.

در پایان زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران و رییس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ابراز امیدواری کرد : ان شاء ا… نوع خدمات در جهت رضایت مردم موثر باشد و بتوانیم با ارائه خدمات صادقانه و کارهای درست در جهت بالا بردن و ارتقای کیفیت سطح زندگی مردم تلاش کنیم و رضایمندی شهروندان را فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا