تهرانشهریمنتخب سردبیر

باید از همه ظرفیت‌ها برای معرفی طرح «کاپ» بهره بردبه گزارش شباب نیوز، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هر تصمیمی که مبتنی بر مطالعات باشد قطعاً می‌تواند به تحقق اهداف و رسیدن به موفقیت کمک کرده و مؤثر واقع شود.

وی توضیح داد: طرح کاپ یکی از طرح‌های بسیار خوب و جامع‌الاطرافی است که در این دوره مدیریت شهری انجام شده و قاعدتاً در این زمینه باید از همه ظرفیت‌ها از جمله موضوعات هنری، فرهنگی و اجتماعی استفاده شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: قطعاً ورود هنر و عروسکی که برای ترویج فرهنگ کاهش پسماند در طرح کاپ طراحی شده، سعی کرده است که از ابعاد و ظرفیت‌های مختلف استفاده کند تا گام مؤثری در راستای آموزش و فرهنگ سازی کاهش پسماند بردارد و فکر می‌کنم قطعاً مؤثر خواهد بود.

وی گفت: نقش مردم در ترویج فرهنگ کاهش پسماند اساسی است، هرچند که مهمترین کاری که در این زمینه باید انجام شود برعهده رسانه‌ها است و باید یک فرهنگ‌سازی عمومی صورت بگیرد، چرا که موضوع جمع آوری پسماند و اجرای طرح کاپ و طرح‌های مشابه بدون مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست.

سالاری با بیان اینکه در سال‌های اخیر از آنجایی که مشارکت مردمی وجود نداشته نتوانستیم موفق باشیم، ادامه داد: رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی و به ویژه رسانه ملی می‌توانند در عملیاتی کردن طرح‌هایی از جمله کاپ که مبتنی بر مطالعات جامع به نتیجه می‌رسد، اثرگذار باشند.

وی با اشاره به نمایش نماد کاپ از صدا و سیما گفت: این یکی از وظایف اصلی رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی است که در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی از این کار حمایت کرده و آن‌را به جامعه معرفی کنند چرا که محیط زیست و ارتقا سطح محیط زندگی شهروندان از مشکلات جدی کلان شهرهاست که شهروندان در آن مشغول به زیستن هستند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا