اقتصادی

برخورد دستگاه قضا با فعالیت های تخریبی علیه اصل انتخاباتایسنا/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد: دستگاه قضائی با هرگونه فضاسازی، پخش شایعات و فعالیت های تخریبی علیه اصل انتخابات در فضای مجازی یا حقیقی برخورد قاطع قضائی خواهد کرد.

یدالله موحد صبح امروز در تشریح تدابیر و اقدامات پیشگیرانه و مقابله با جرایم و تخلفات انتخاباتی قبل از روز اخذ رأی در استان کرمان گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی ضمن رصد و شناسایی  عوامل ساخت و پخش شایعات مخرب و مخل نظم و امنیت عمومی، در فضای حقیقی و مجازی، متخلفین و مجرمین را  به شعب ویژه قضایی رسیدگی به جرایم انتخاباتی معرفی خواهد کرد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم وتخلفات انتخاباتی در استان کرمان خاطرنشان کرد:هدف از تشکیل این ستاد، هماهنگی در صیانت از سلامت انتخابات و کاهش جرایم و آسیب های مرتبط با آن از طریق تمهید و اقدامات پیشگیرانه و ارتقاء سطح مسئولیت پذیری و پاسخگویی همه جریان‌ها، احزاب، نامزدها، ستادهای تبلیغاتی، طرفداران و … و همچنین دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد: یکی از رسالت های ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان کرمان، اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه و مقابله با جرایم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

موحد افزود: این ستاد با همکاری سایر نهاد های امنیتی، انتظامی برنامه‌ریزی، مراقبت لازم را جهت جلوگیری از شعار نویسی، پخش اعلامیه و شب نامه و به طور کلی تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی با مضمون سیاه نمایی چهره نظام، تشویش اذهان عمومی و ترویج مطالب خلاف واقع علیه انتخابات و کاندیداهای انتخاباتی می کند.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان کرد: رصد عملیات روانی دشمن در شبکه‌های اجتماعی، کانال‌ها، درگاه‌های وب، شبکه پیامکی تلفن همراه، بات‌ها و ربات‌ها و برخورد قانونی با موارد تخلف از دیگر اقدامات این ستاد در استان کرمان خواهد بود.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی تا زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نظارت مستمر و موثر بر سایت‌ها و وب لاگ‌ها و مدیریت هدفمند فضای سایبری، رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری ملی و محلی از طریق توجیه مدیران مسئول و ادمین‌های ذیربط خواهند داشت.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا