ورزشی

برکناری ویلموتس چاره کار نیستستار همدانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شکست دو بر یک ایران برابر عراق از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: باخت بدی مقابل عراق نصیب ما شد، البته مشخص بود که ما توانایی بردن این تیم را نداریم، زیرا اتفاقاتی که قبل از دیدار برای سرمربی تیم ملی ایران رخ داد، نشانگر آن بود که هیچکس تمرکز بر روی این دیدار ندارد و همه درگیر اتفاقاتی هستند که ناخواسته گریبان فوتبال ما را گرفته است. مشکل مالی، مشکلی است که این روزها به فوتبال ملی هم سرایت کرده و هر سرمربی که هدایت تیم ملی ایران را به عهده می گیرد، با آن دست و پنجه نرم می کند.

وی در خصوص صحبت هایی که برخی کارشناسان در مورد اخراج ویلموتس کرده اند، گفت: برکناری سرمربی تیم ملی چاره گشا نیست، باید مشکلات ریشه ای حل شود. فدراسیون باید پاسخگو باشد که چرا در روزهای حساسی که تیم ملی به آرامش نیاز داشت، ویلموتس ناراحت از این بود که مطالباتش را دریافت نکرده است. این اتفاق فقط در فوتبال ما رخ می دهد، ولی اعتقاد دارم مسئولان فدراسیون فوتبال باید خیلی شفاف با مردم راجع به این موضوع صحبت کنند، زیرا شبی که تیم ملی برابر عراق نتیجه را واگذار کرد یکی از تلخ ترین شب های فوتبال ایران بود.

وی در ادامه گفت: در دیدار برابر عراق هیچ تاکتیکی از تیم ملی دیده نمی شد، اشتباهات زیاد بود و همه چیز دست به دست هم داد تا تیم ملی شکست بدی را برابر عراق پذیرا شده و حالا باید امیدوار باشیم در دور برگشت نتایجی کسب کنیم که تیم کشورمان بتواند به دور بعد مقدماتی جام جهانی صعود کرده، هر چند که در آنجا هم کاری بسیار سخت تر از این دیدارها در پیش خواهیم داشت.

همدانی در خصوص شروع دوباره لیگ برتر که از این هفته آغاز خواهد شد، گفت: تیم ها به تازگی به یک روند خوب رسیده بودند که تعطیلی لیگ باعث شد کمی از جذابیت بازی ها کاسته شود. اکثر تیم های لیگ برتری نمایش قابل قبولی داشتند اما اردوی تیم ملی باعث شد تا روند آنها متوقف شود.

وی در مورد شرایط استقلال هم گفت: تا قبل از تعطیلی لیگ، استقلال عملکرد فوق العاده ای در هفته های اخیر داشت، در پنج بازی در لیگ و دو بازی در جام حذفی نتایج درخشانی گرفت و امید را به دل هواداران نشاند اما به دلیل تعطیلی لیگ، تا حدودی شرایط فرق خواهد کرد و حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم با آغاز لیگ، استقلال می تواند همان روند سابق را داشته باشد یا خیر.

وی در ادامه گفت: بعد از دیدار برابر نفت آبادان مشکلات مالی همان طور که گریبان تیم ملی را گرفته بود، گریبان سرمربی و بازیکنان استقلال را هم گرفت و آنها هم گله مند بودند از اینکه مطالباتشان را دریافت نکرده اند و حتی یک روز هم تمرین نکردند و این باعث شد تا مدیران استقلال هم همانند مسئولان فدراسیون به تکاپو افتاده تا هر چه زودتر مشکلات بازیکنان و سرمربی را برطرف کنند که این تنها نقطه اشتراک فوتبال ما چه در لیگ و چه در بازی های ملی است که فقط و فقط در ایران رخ می دهد و شما در هیچ جای دیگر دنیا شاهد چنین اتفاقات عجیبی نخواهید بود.

هافبک پیشین تیم ملی تصریح کرد: با تعطیلی لیگ، می شود گفت به نوعی ترمز استقلال هم کشیده شد اما امیدوارم استراماچونی با یک برنامه ریزی دقیق و یک دیدار تدارکاتی تا قبل از شروع لیگ، نفراتش را در آمادگی کامل حفظ کرده تا بتوانند در دیدار برابر نساجی که در قائمشهر برگزار خواهد شد، نمایش قابل قبولی ارائه دهند و همانند ۵ هفته گذشته بتوانند این دیدار را هم با پیروزی به پایان برسانند، هر چند که با طرفداران پرشوری که نساجی دارد، کار استقلال کمی سخت خواهد شد.

وی در پایان و در پاسخ به این سؤال که چه اتفاقی در استقلال رخ داد که این تیم توانست در هفته های اخیر نمایش قابل قبولی داشته باشد، گفت: همدلی و وحدت رکن اصلی موفقیت استقلال بود. این تیم خود را از حاشیه ها دور کرد، با هوادارانش یکی شد، به صحبت های سرمربی اش در زمین گوش داد وتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد و من امیدوارم این وحدت و همدلی تا پایان فصل در استقلال وجود داشته باشد و این تیم بتواند در پایان جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا