خبر ویژه

بودجه حوزه فرهنگ و هنر استان ها سال آینده افزایش می یابدبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، سید عباس صالحی صبح پنجشنبه در بدو ورود به شهر اراک، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان مرکزی خطه ای است که سابقه ده ها هزار ساله زیست انسانی و قدمت کهن تمدنی دارد که در فرهنگ، هنر، صنعت، کشاورزی و سایر عرصه های کشور در طول تاریخ و در عصر معاصر جایگاه قابل توجه داشته و دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در طی این سفر ۲ روزه، نشست هایی با اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی در شهرستان های اراک، خمین و ساوه برگزار خواهد شد تا دغدغه های این فعالان را بشنویم و برای رفع مشکلات پیگیری لازم صورت پذیرد.

وی بیان کرد: این سفر هفدهمین سفر برنامه ای من به عنوان وزیر ارشاد به استان ها است و در این سفرهای برنامه های که معمولا چند روز به طول می انجامد، تفاهم نامه هایی در حوزه فرهنگ و هنر هر استان با استانداران مربوطه منعقد می شود که به نحوی نقشه راه این حوزه را تا پایان دولت دوازدهم مشخص می سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: در این سفر نیز تفاهم نامه ای با استاندار مرکزی منعقد خواهد شد تا برنامه های دو سال آینده عرصه فرهنگ و هنر استان هم در حوزه زیرساختی، هم برنامه ای و رویدادی و هم حمایتی، تعیین و مشخص شود.

صالحی در پاسخ به این سوال که چرا استان مرکزی به عنوان استان مفاخر و مشاهیر، بهره کمی از بودجه های فرهنگی و هنری داد؟ ادامه داد: یکی از اهداف این سفر نیز همین موضوع است تا بتوان زمینه ای را فراهم کرد که از سویی مفاخر گذشته این استان گرامی داشته شوند و از سوی دیگر مفاخر عصر کنونی مورد حمایت قرار گیرند و در واقع حلقه اتصال فرهنگ و هنر در این استان بیشتر برقرار شده و پویاتر باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با بودجه حوزه فرهنگ و هنر استان ها نیز عنوان کرد: در سال جاری برنامه های مدنظر در این حوزه را با بودجه موجود به پیش می بریم و در سال آینده نیز شرایط بهتری از لحاظ بودجه در این زمینه خواهیم داشت.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا