خبر ویژه

بیست و دومین جشنواره قصه گویی آغاز به کار می‌کندبه گزارش خبرگزاری همسونیوز،  بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ساعت ۸:۳۰ صبح سه شنبه ۲۶ آذرماه  در محل کانون پرورش فکری در خیابان حجاب آغاز به کار می کند و برنامه های سرگرم کننده این رویداد تا ساعت ۱۹ ادامه خواهند داشت. ۱۵ شرکت کننده بزرگسال در بخش ملی از استانهای اصفهان، هرمزگان، آذربایجان شرقی، کرمان، بوشهر و … تهران فردا در فواصل مختلف با حضور روی صحنه به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

این شرکت کنندگان در سه بخش از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۹ روی صحنه می روند. بهرام شاه‌محمدلو رئیس انجمن قصه‌گویی کانون، ایرج طهماسب قصه‌گو، مجری و کارگردان، حمیدرضا شاه‌آبادی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان، رویا نونهالی و آزیتا حاجیان بازیگر، به عنوان هیات داوران بخش ملی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون در سالن حضور دارند و اجرای شرکت کنندگان را داوری خواهند کرد.

گیتی خامنه، چهره شناخته شده عرصه اجرا و قصه گویی نیز ساعت ۱۷ فردا به عنوان یکی از مهمانان ویژه جشنواره با حضور روی صحنه به قصه گویی می پردازد.

جشنواره قصه گویی در نخستین روز برگزاری دو نشست تخصصی و کارگاه آموزشی را نیز در دستور کار خود دارد. کارگاه نخست جشنواره، با عنوان «قصه گویی به منظور تحت تأثیر قرار دادن روح و جان افراد»  با حضور ساره قصیر از لبنان و  نشست اول این رویداد با نام «قصه گویی مدرن با روش ها و رویکردهای نو»  با حضور پوپک عظیم پور عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، به ترتیب از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شوند.

مرکز تئاتر کانون نیز کارناوال عروسکهای قصه و اجرای نمایش خیابانی «پدربزرگ و ترب» را با عروسک‌های غول پیکر به عنوان یکی از برنامه های سرگرم کننده تدارک دیده که فردا از ساعت ۱۰:۳۰ از خیابان حجاب به سمت پارک لاله حرکت خواهد کرد. علاقه مندان می توانند به صورت رایگان از برنامه های جشنواره استفاده کنند.

یادآور می شود؛ بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۲۶ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا