ورزشی

تثبیت جایگاه «سارا بهمن یار» در بین ۵ نفر نخست سهمیه المپیک۲۰۲۰ به گزارش خبرگزاری همسونیوز، در رنکینگ جدید المپیکی که با احتساب امتیاز رقابت‌های اخیر لیگ جهانی اسپانیا در دو رده کاتا انفرادی مردان و زنان و همچنین ۶ وزن ۵۵- و ۶۱- و ۶۱+ کیلوگرم در بانوان و ۶۷- و ۷۵- و ۷۵+ کیلوگرم برای مردان اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی کاراته «سارا بهمن یار» کاراته‌کای گیلانی با ۴۴۰۲.۵ امتیاز همچنان در جایگاه پنجم وزن ۵۵- کیلوگرم المپیک قرار دارد.

سایر نمایندگان ایران «بهمن عسگری» در وزن ۷۵- کیلوگرم در جایگاه نخست، «ذبیح الله پورشیب» در رده سوم و «حمیده عباسعلی» نیز در رده چهارم اوزان خود تثبیت شدند، «سجاد گنج زاده» در وزن ۷۵+ کیلوگرم با افزایش امتیاز جایگاه خود را در رتبه دوم تثبیت کرد.

براساس اعلام فدراسیون جهانی کاراته جدول رنکینگ المپیک ۲۰۲۰ در روز نخست هر ماه به روز رسانی خواهد شد و در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۹ (۲ ژوئن ۲۰۲۰) با راهیابی پنج نفر نخست هر رده به المپیک ۲۰۲۰ به کار خود خاتمه خواهد داد تا در مجموع ۳۲ نفر از طریق سهمیه رنکینگ راهی المپیک ۲۰۲۰ شوند.

رده بندی وزن ۵۵- کیلوگرم المپیکی بانوان «سراب اوزچلیک» از ترکیه (وزن ۵۰-) با ۸۴۰۷.۵، «آنجلیکا ترولوجا» از اکراین (وزن ۵۵-) با ۷۲۳۷.۵، «ون تزو یان» از چین تایپه (نفر نخست وزن ۵۵-) با ۵۴۹۰، «میهو میهارا» از ژاپن (وزن ۵۰-) با ۴۵۷۵ و «سارا بهمن‌یار»  از ایران (وزن ۵۰-) با ۴۴۰۲.۵ امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم قرار دارند. گفتنی است در این وزن طراوات خاکسار با ۴۰۱۲.۵ امتیاز در رتبه هفتم باقی ماند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا