تهرانشهریمنتخب سردبیر

تحصیل در «رشته فرعی» از ترم آینده در دانشگاه تهران کلید می خوردسید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به راه اندازی دوره‌های دو وجهی از ترم آینده در این دانشگاه اظهار کرد: بر اساس این برنامه دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند در سقف واحدهای خود یعنی ۱۴۰ واحد در رشته دیگر که رویکرد کارآفرینی و یا مهارت محوری دارد، واحد بگذرانند. رشته دوم شامل تعداد ۱۵ تا ۵۱ واحد درسی از یک رشته کارشناسی دایر در دانشگاه است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه این دوره صرفاً برای دانشجویان کارشناسی است و از ورودی‌های سال ۹۸ به بعد می‌توانند در این دوره‌ها حضور یابند، گفت: رشته‌های فرعی شامل رشته‌هایی مانند کشاورزی، زراعت، باغبانی، دامپروری یا رشته‌های علوم انسانی و … می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجو می‌تواند همزمان با ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال سوم تحصیلی از رشته اصلی، با مشورت استاد راهنما و یا مدیر گروه یکی از بسته‌های آموزشی فرعی را انتخاب می‌کند، گفت: انتخاب واحد از بسته آموزشی فرعی از نیمسال سوم به بعد انجام خواهد شد.

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: نمرات دروس اخذ شده از بسته‌های آموزشی فرعی سایر رشته‌ها در میانگین نیمسال اخذ دروس مزبور و همچنین میانگین کل محاسبه می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه حضور در این دوره به هیچ عنوان اجباری نیست، تصریح کرد: دانشجو با گذراندن کلیه واحدهای رشته اصلی و بسته آموزشی فرعی، دانش آموخته رشته اصلی شناخته خواهد شد و گواهی بسته آموزشی فرعی نیز برای او صادر می‌شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا