خبر ویژه

تشکیل سازمان نظام رسانه در رفع مشکلات فعالان این حوزه اثرگذار استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، سید عباس صالحی روز پنجشنبه در جریان نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان مرکزی در اراک، در پاسخ به پرسش ها و مطالبات فعالان این حوزه، اظهار داشت: در بخش یارانه نشریات اصلاحیه در حوزه یارانه ها با هماهنگی همکاران انجام و به نتیجه رسیده و با توجه به دستور العمل جدید که با پاره ای از انتقادات و پیشنهادات بوده، انجام می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در خصوص تعدد صدور مجوز برای نشریات تصمیم های جدیدی در وزارت فرهنگ گرفته می شود.

وی در ارتباط با تسهیلات کم بهره برای خبرنگاران بیان کرد: بحث سازمان نظام رسانه ای در دولت مطرح شد و به کمک خبرنگاران خواهد آمد بنابراین برخورداری خبرنگاران از کارت حرفه ای صلاحیت باعث روان سازی مشکلات این حوزه می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: یکی از مشکلات نظام رسانه این است که در جریان رسانه ای کشور برخورداری از کارت صلاحیت حرفه ای دیده نشده است البته در لایحه دولت و طرح مجلس این موضوع دیده شده که با این نگاه مسایلی از قبیل رده بندی، صلاحیت خبرنگار، خدمات رفاهی و… معنا پیدا می کند.

صالحی بیان داشت: در حال حاضر یکی از مسایل وزارت فرهنگ در حوزه رسانه در خصوص تعداد خبرنگاران، موج سیال و غیر قابل گزارش آن ها است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با ارزش افزوده صنعت چاپ، مجلس و هیات دولت تلاش خواهد کرد.

صالحی با بیان این که هنرهای تجسمی معدنی برای کشور هستند، بیان کرد: این هنر صرفا دارای جنبه هنری نیست بلکه دارای صرفه اقتصادی نیز می باشد و فضای استان مرکزی به دلیل وجود معادن و بازیافت ها می تواند فرصتی برای هنرهای تجسمی تلقی شود.

وی گفت: گزارش ها و بحث های مربوط به حمایت از فضای فرهنگی استانی  بیشتر دنبال می شود و حمایت از فیلم های کوتاه در تفاهم نامه هایی که با استاندار مرکزی تنظیم شده، دیده شده و فرصتی برای انتخابات سینمای استان و فیلم های بلند را فراهم می سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: صاحب فرهنگ متولی این حوزه است و ورود مجموعه های دیگر مانند فنی و حرفه ای نوعی ناهماهنگی است و این موضوع را به طور جدی در مرکز دنبال می کنیم.

صالحی گفت: برای محل تمرین هنرهای نمایشی در تالار مرکزی و مجتمع هنر استان این امکان فراهم شده است و در تفاهم نامه مذکور با استاندار مرکزی که تا سال ۹۹ به اجرا می رسد، این نیاز تامین می شود.

وی بیان کرد: استاندار مرکزی استفاده از منازل مسکونی را به عنوان آموزشگاه های موسیقی برای اهالی این حوزه پیگیری کنند.

وی افزود: در ارتباط با حوزه کتابفروشان بحث ارایه وام و تسهیلات به کتابفروشان جدید و بهسازی کتابفروشی ها مورد توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بحث مد و لباس از حوزه های قابل توجه حوزه فرهنگ و هنر است و بیمه طراحان لباس را دنبال می کنیم.

صالحی بیان کرد: نویسندگان و شعرا جان مایه اصلی فرهنگ و هنر هستند و باید بتوان آثار آن ها را منتشر کرد و برگزاری نمایشگاه کتاب در این حوزه باید همچنان مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به وجود مفاخر قابل توجه در استان ها باید تشکیل انجمن مفاخر در استان ها به ویژه در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا