استانی

تضعیف نیروهای امنیتی و انتظامی خیانت به کشور استبه گزارش خبرنگار مهر، الله شعبانی در خطبه‌های این هفته با توجه به قرار گرفتن در آستانه رحلت شهادت گونه پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت امام حسن (ع) و (ع) نکاتی در رابطه با سیره پیغمبر بیان کردند: بهترین معرف پیغمبر قرآن است و زمانی که انسان اوصافی که قرآن در رابطه با ایشان فرموده را می‌نگرد متوجه می‌شود همه مزیت‌های انبیای دیگر و حتی مزیت‌هایی که هیچ پیامبری پیش از آن نداشته را خداوند به صورت یکجا به پیغمبر عطا فرموده است.

وی ادامه داد: او نسخه اصلی است و هرکس خود را شبیه او کند به قرب الهی نزدیک تر است. یکی از ویژگی‌های برجسته ایشان به گفته قرآنی که همه عالم دنیا را قلیل معرفی می‌کند پیغمبر را به عنوان خلق عظیم معرفی کرده است.

وی با معرفی و اشاره به کتاب سنن النبی ارتباط پیغمبر با خانواده، آشنایان، اصحاب و نحوه زندگی ایشان را برجسته برشمرد و تصریح کرد: پیغمبر در کوچه‌ها در سن شصت سالگی مرکب کودکان می‌شدند و برای کودکان شخصیت قائل بودند. تمام رفتارهای پیغمبر برای ما درس است، ما اکنون نیاز به اخلاق پیغمبر گونه دارد.

شعبانی ادامه داد: ویژگی دوم پیغمبر رحمت بودن ایشان برای تمام عالم است، فیض کاشانی در کتاب وافی در رابطه با رحمت پیغمبر که حتی جبرئیل نیز از آن بهره مند است و نسبت به عاقبت امر خویش اطمینان یافته است، نقل کرده است.

وی مقام پیغمبر را شناخته نشده بیان کرد و متذکر شد: سطحی از رحمت پیغمبر مربوط به مؤمنان است و ایشان پس از رحلت نیز بر این عالم مسلط هستند و او حریص بر جان شماست.

شعبانی در این خصوص به این روایت از پیغمبر اشاره کرد: من دائماً ذهنم مشغول عذاب جهنم بود، نه آنکه از عذاب خود بترسم، از عذاب شما می‌ترسیدم تا آنکه سوره قل هو الله احد نازل شد و ازین پس، همه می‌توانند وارد بهشت شوند و پس از این سوره امت من عذاب نمی‌شود به شرط آنکه این سوره پس از هر نماز قرائت شود مغفرتی خاص شامل حال آن انسان می‌شود.

وی اشاره کرد: جامعه ایمانی مبتنی بر رحمت باید تعامل کنند اما آنجایی که در برخورد با دشمن هست باید قاطعیت باشد.

شعبانی تشریح کرد: طبق سخن رهبری تبیین دفاع مقدس برای نسل جوان نیاز است ناظر بر دشمن‌شناسی روایتی صحیحی داشته باشند، به گفته رئیس جمهور؛ بزرگترین ظلم علیه زنان را تمدن غربی انجام داده است، به بهانه‌هایی حمایت از زن مطرح می‌شود اما ببینید چه بلایی بر سر این موجود شریف آورده است. هیچ مکتبی مثل اسلام منزلت برای زنان قائل نیست، برخورد کرامت گونه با جامعه توصیه دینی ماست.

وی افزود: طبق صحبت رئیس جمهور ۸۰ زن در کشورهای غربی کشته شده‌اند، چرا آنجا حقوق زن در میان نیست؟

وی درگذشت هموطن کُرد در اثر سکته قلبی را حادثه‌ای تلخ برشمرد و ادامه داد: جوانب این مسئله باید بررسی شود، اگر در این مسئله تقصیری بوده باید برخورد شود. نظام اسلامی مبتنی بر عدالت باید با همه آحاد ملت برخورد کند و می‌کند.

وی متذکر شد: اسلام اجازه تضییع حقوق نمی‌دهد، باید متولیان امر بررسی کند و به مردم صادقانه اعلام کنند و می‌کنند، البته تاکنون در مورد عمدی بودن قضیه گزارشی نرسیده اما تا بررسی کامل جوانب منتظر می‌مانیم.

وی افزود: هنوز هیچ مدرکی بر قصور وجود ندارد چرا عده‌ای متولیان امر را محکوم کردند؟ با کدام دلیل عقلی و مستند نیروی خدوم انتظامی که هنوز رنج سفر اربعین را داشت را متهم کردید؟

وی متذکر شد: بر فرض اگر کسی قصوری کرد چرا کل مجموعه را زیر سوال می‌برید؟ چرا کل نظام را متهم کردید؟ میدانید تضعیف نیروی امنیتی خیانت به امنیت کشور است، کسانی که نظام را متهم کردند، در مواردی که سند قطعی وجود داشت سکوت کردند.

شعبانی افزود: اگر بنا به دفاع است چرا آنجا که چادر از سر بانویی کشیده می‌شود سکوت می‌کنید؟ چرا در مقابل بانویی که توسط آشوبگران مورد آزار قرار می‌گیرد سکوت می‌کنید؟

امام جمعه همدان تشریح کرد: چگونه می‌شود کسی در این ممکلت جرئت می‌کند نعوذبالله قرآن آتش بزند و به امامزاده‌ها حمله کند و به مقدسات توهین کند، اینها عواملی دارد که عامل اول قصور بعضی دستگاه‌ها است، توهین به مسئولان، به مراجع، به روحانیت قابل گذشت است اما توهین به قرآن و مساجد قابل گذشت نیست و یا متولیان بی‌خ یا خبر دارند و بی تفاوت‌اند.

وی ادامه داد: عامل دوم این است که نسل جوان در رسانه‌ها رها شده‌اند، متولیان ی مجازی بی‌توجه اند و عامل سوم ریشه در نظام فرهنگی دارد، وقتی نظام فرهنگی مرجعیت اجتماعی را به دست سلبریتی هایی بی‌منطق و سست عنصر می‌دهد نوجوان مقصر نیست.

شعبانی در پایان از قوه قضائیه و نیروی انتظامی خواستار شد افرادی که باعث خسارت‌های میلیاردی به جامعه شدند شناسایی شوند.

وی در رابطه با معترضین گفت: اقلیت آنها آش دیده‌اند، عموم مردم همدان مسجد و امامزاده آتش نمی‌زنند، خانواده‌ها مراقب باشند نسل نوجوان فریب نخورد.

امام جمعه همدان در پایان گفت: ما، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه به صورت مسالمت آمیز آماده صحبت با جوانان فریب خورده هستیم اما باید با آشوبگرانی که اهانت به مقدسات کردند برخورد شود.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا