شهریمنتخب سردبیر

تغییر و تحول در شهرداری تهران دائمی استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز،  پیروز حناچی در حاشیه «یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری»  در برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره مقایسه سهم پژوهش از بودجه شهرداری در مقایسه با بودجه کل کشور گفت: سهم پژوهش در بودجه کل کشور نسبت به تولید ناخالص ملی ۵۷ صدم درصد است که در شهرداری تهران این میزان دو درصد است. مطمئنا در مقایسه با کشورهای پیشرفته این رقم کم است به ویژه اینکه در دوره هایی هم به ۱.۵ درصد نزدیک شده ایم.

وی ادامه داد: با این وجود، تلاش می کنیم این میزان بیشتر شود چراکه اگر بخواهیم در امر پژوهش به خصوص پژوهش های کاربردی تحول ایجاد کنیم باید بیشتر از این هزینه کنیم.  

شهردار تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره عدم برخورد شهرداری با خودروهای متخلف که یکی از مدیران وزارت کشور آن را مطرح کرده بود، گفت: من در این زمینه نامه ای دریافت نکرده ام. به همین دلیل پس از بررسی در این مورد صحبت خواهم کرد.  

حناچی در پاسخ به سوال دیگری درباره تغییر معاون امور مناطق آن هم در شرایطی که قرار بود در راستای کوچک سازی تشکیلات شهرداری این سمت حذف شود، عنوان کرد: علما می گویند «البینه علی المدعی»؛ هر زمان که این انتصاب انجام شد، این سوال را بپرسید.  

وی درباره احتمال تغییر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز گفت: تغییرات طبیعی است و ما دائم در حال تغییر هستیم. به هر صورت ما در شهرداری به طور دائم در حال تغییر و تحول هستیم و هر جا که این تغییر لازم باشد، آن را انجام خواهیم داد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه تعداد از آثار «یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری» مورد استفاده قرار می گیرند، بیان کرد: اگر این پژوهش ها از جنس کاربردی باشد تلاش می کنیم تا از ظرفیت آن ها استفاده کنیم؛ از میان ۳۵۰ اثر موجود باید بررسی کرد چه تعداد از آن ها این شرایط را دارند. البته از آنجا که ما تمام این پژوهش ها را سفارش نداده ایم طبعا تمام پژوهش ها چنین ویژگی را ندارند، اما به هر حال برگزاری چنین جشنواره هایی موثر است.    

وی درباره «شفافیت حقوق مدیران شهرداری» نیز گفت: ما جزو اولین دستگاه هایی هستیم که این اطلاعات را اعلام کردیم و تلاش می کنیم این داده ها واقعی باشند.

شهردار تهران در ادامه درباره جلسه ای که با اعضای شورای عالی استان ها برگزار و هدایایی که به رسم یادگار داده شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری که این اقدام را دارای شائبه انتخاباتی دانست، گفت: رقم هدایایی که گفته می شود، رقم دقیقی نیست. طبیعی است زمانی که اعضای شورای عالی استان ها را به اراضی عباس آباد دعوت می کنیم هدایایی هم می دهیم. این اقدام مرسوم است و وقتی ما هم به استان ها می رویم این اتفاق می افتد. براین اساس، به حاشیه کشاندن این مراسم کار زشتی است.  

وی درباره پدیده حاشیه نشینی در تهران و وظایف شهرداری در این زمینه هم عنوان کرد: حاشیه نشینی از حوزه حریم شهر تهران خارج می شود و ما بر این موضوع کنترل نداریم. این بحث حاکمیتی است که توسط وزارت کشور به آن پرداخته می شود. به هر صورت این پدیده به خاطر کلان شهر بودن تهران است و ساماندهی آن در قالب یک هماهنگی ملی و محلی باید تعقیب شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا