استانی

تلاش دولت در راستای رفع مشکلات مردم استبه گزارش ، حجت السلام سید صادق طباطبایی نژاد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردستان، اظهار داشت: روز اول ذی‌الحجه روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است و خوب است که مین در شهرستان و همه مردم به موضوع تسهیل و آسان سازی ازدواج توجه کنند با وجود اینکه قانونی در مجلس نیز در خصوص کرد جوانی‌جمعیت برنامه زی شده است.

وی افزود: توجه داشته باشیم که جامعه ما امروز با یک معضلی در رابطه با جمعیت و خانواده مواجه شده که برخی از آن به خاطر ‌گذاری هایی بوده که در گذشته شده و برخی هم بخاطر عدم فرهنگ‌سازی و بی‌توجهی بوده است.

امام جمعه موقت اردستان با اشاره به هفته قوه قضائیه، خاطرنشان کرد: شهید بهشتی الگوی همه ما انقلابی هاست ولی با توجه به اینکه رئیس دیوان عالی کشور بودند و به شهادت رسیدند روز شهادت ایشان را روز قوه قضائیه قرار دادند که به حق هم هست چرا که شهید بهشتی هم در قانون اساسی و هم تشکیل این قوه خیلی کرد.

طباطبایی‌نژاد در خصوص روز مبه مواد مخدر تصریح کرد: متأسفانه شهرستان اردستان هم به جهاتی در معرض مواد مخدر قرار گرفته که بخشی از آن به خاطر قرارگیری در کنار جاده ترانزیت است اما به هر حال باید مراقب باشیم که از نظر شرعی و انسانی باید خود و خانواده را از مواد هشدار دهیم.

وی بیان کرد: هفته آینده هفته صرفه‌جویی آب است، وضعیت بارندگی امسال و سال گذشته خوب نبود که باید هم مردم و هم کشاورزان توجه کنند که نعمت الهی را نباید اسراف کنیم.

امام جمعه موقت اردستان با اشاره به سفر هیئت دولت به استان در هفته گذشته، تاکید کرد: از چند ماه قبل برنامه ریزی هایی در خصوص این سفر انجام شده بود و فقط در سفر مصوبات و بازدیدهایی که امکان داشت صورت گرفت.

طباطبایی نژاد ادامه داد: علت اصلی این سفرها این است که مسئولان عالی رتبه کشور با مسائل و مشکلات شهرستان‌ها آشنا شوند و نه اینکه در یک اتاق در بسته‌ای بنشینند و مسائل را ندانند.

وی یادآور شد: در نگاه دولت‌ها با هم تفاوت وجود دارد و نگاه دولت اکنون یک نگاه برای خدمت، کار جهادی و برای مردم و به نفع مردم و همچنین بدون سیاسی بازی است.

امام جمعه موقت اردستان در خصوص خاطرنشان کرد: همان روز اولی که ارز ترجیحی را اعلام کردند کارشناسان اقتصادی مجلس قبل می‌گفتند که این به ضرر مردم است، در آخرین سال دولت قبل هم مجلس در این خصوص تلاش کرد تا این تصمیم اشتباه دولت قبل به دولت جدید منتقل نشود اما دولت قبل زیر بار نرفت.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: دولت با وجود اینکه از مسائل مردم آگاه بود ولی چون این کار به نفع مردم بود و در نهایت به تثبیت قیمت‌ها و جلوگیری از تورم منجر می‌شد و همه اقتصاددانان هم این را توصیه می‌کردند اما حالا در روش اجرای آن شاید اختلاف نظرهایی بین مجلس و دولت وجود داشت.

وی ادامه داد: تلاش و حرکت این دولت، انقلابی و در راستای رفع مشکلات مردم است و ما هم باید همراهی و مشکلات داشته باشیم چرا که دولت هم یک دولت مردمی است تا مشکلات حل شود.

امام جمعه موقت اردستان تصریح کرد: در رابطه با شهرستان اردستان هم در خصوص جاده‌ها و آب شرب روستاها که ما مشکلات زیادی داریم تصمیماتی گرفته شده است.

طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: در خصوص مسائل کارخانه‌ها، همراه با فدار از کارخانه‌ها بازدید انجام می‌دهیم و اکنون در زمینه اشتغال تمام کارخانه‌های شهرستان به دنبال کارگر هستند همچنین وضعیت صنعت و اشتغال شهرستان اردستان نسبت به قبل کاملاً متفاوت شده است.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا