خبر ویژه

توجه به ارتقای زیرساخت های حوزه فرهنگی و دینی کشور مدنظر استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، سید عباس صالحی بعد از ظهر جمعه در دومین روز از سفر خود به استان مرکزی با حضور در نشست شورای منطقه ای مراکز خدمات حوزه های علمیه کشور در خمین اظهار داشت: مرکز خدمات حوزه های علمیه به عنوان زیرساخت خدمات حوزوی و دینی در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بخش قابل توجهی از فعالیت های مراکز خدمات حوزه علمیه با استفاده از حرکت مردمی آغاز شده است و می طلبد خیرین در مباحث زیر ساختی، حمایتی و رویدادی این نهاد کمک کنند.

صالحی گفت: باید تلاش کرد توجه به زیرساخت های حوزه های فرهنگی، اجتماعی، دینی و علمی موثرتر از گذشته باشد، چرا که این مهم می تواند تعامل و ارتباط مراکز خدمات حوزه های علمیه را با فضاهای اجتماعی وسیع تر سازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در حال حاضر کارکردهای حوزه های علمیه تنها در مراکز آموزش دیده می شود، اما باید توجه داشت که خود این نهاد از کارکردهای متنوع و متعددی برخوردار است که باید از این ظزفیت به نحو مطلوب بهره گرفته شود.

وی خاطرنشان ساخت: امیدوارم این رویکرد در مراکز خدمات حوزه علمیه گسترش و توسعه پیدا کند و آثار مطلوب و شایسته خود را نشان دهد.

گفتنی است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در خمین، پس از دیدار با جامعه قرآنی و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، از بیت قدیمی و محل تولد بنیانگذار انقلاب اسلامی بازدید کرد.

بازدید از پروژه های تالار و کتابخانه مرکزی شهر اراک، بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء از دیگر برنامه های دومین روز سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان مرکزی بود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا