اقتصادی

توسعه میادین غرب کارون و پارس جنوبی اولویت داردبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ، در حاشیه بیست‌وششمین دوره گاه بین‌المللی ، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی با گفت: اولویت‌بندی برای منابع شرکت ملی نفت در نظر گرفته شده که عمده‌ترین اولویت ما توسعه میدان‌های مشترک از جمله غرب کارون و پارس ی است.

وی اشاره کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده بنا داریم نفت از میدان آزادگان را به ۵۷۰ هزار بشکه در روز برسانیم.

به گفته مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، بر این اساس برنامه داریم تا پایان سال مرحله نخست توسعه این میدان را تکمیل کنیم و سطح تولید را به ۲۲۰ هزار بشکه در روز برسانیم. در مرحله دوم، توسعه این میدان به شکل یکپارچه دنبال خواهد شد، به این ترتیب که آزادگان شمالی و جنوبی را به شکل یکپارچه توسعه دهیم و تولید از این میدان را به ۵۷۰ هزار بشکه در روز برسانیم.

زبیدی با اشاره به تکمیل میدان مشترک پارس جنوبی به‌عنوان یکی دیگر از اولویت‌های این مدیریت توضیح داد: افزون بر این، در پارس جنوبی برنامه ما امسال این است که برخی تجهیزات را که در معرض خطر هستند، کالاهای مورد نیازشان را خریداری کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر توجه به دانش‌بنیان‌ها بر این مسئله تأکید کرد که شرکت‌های دانش‌بنیان باید درست راهبری و هدایت شوند و در کنار شرکت‌هایی که قدرت اجرایی دارند، قرار گیرند که در این صورت یکی از راه‌های صنعت از وابستگی خواهد بود.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: تعمیرات اساسی، بازسازی و نوسازی تأسیسات بخش دیگری است که قرار شده منابع به آن اختصاص یابد و تاکنون کمبود منابع مانع شده است.

زبیدی با بیان اینکه عمده این تأسیسات در شرکت‌های نفت فلات قاره و مناطق نفت‌خیز جنوب هستند که اعتبار خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است، تأمین اعتبار برای توجه به امور رفاهی کارک را نیز از دیگر برنامه‌ها برشمرد.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا