ورزشی

توسعه ورزش کردستان نیازمند همدلی/انتخابات هیات فوتبال قانونی استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، حامد جولایی ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیات فوتبال کردستان در سنندج، اظهار داشت: در چند ماه گذشته در خصوص انتخابات هیئت فوتبال کردستان بحث های بسیاری صورت گرفته اما همه باید بدانند نه بنده و نه حتی خود آقای تاج نمی توانند هیچ کاری خارج از چارچوب اساسنامه و قانون و مقرراتی که وضع شده، انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ای کاش تمام کسانی که به نوعی به نحوه برگزاری این مجمع معترض هستند بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال حرف می زدند، گفت: بسیاری از کسانی که در این خصوص اظهار نظر کرده اند مانند دکتر بیژن ذوالفقارنسب از پیشکسوتان هستند و ما تمام صحبت های آنان را می شنویم اما باید بدانند ما تنها براساس قانون این انتخابات را برگزار کرده ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان افزود: بر اساس اساسنامه رئیس هیئت فوتبال بعد از پشت سر گذاشتن دوره چهار ساله خود می تواند همچنان به عنوان رئیس هیئت کار خود را تا انتخابات مجمع ادامه دهد و با استعلام هایی که از فدراسیون فوتبال کشور نیز گرفته ایم این روند قانونی است.

وی عنوان کرد: بر اساس همین اساسنامه تمامی کسانی نیز که به عنوان سرپرست در هیئت های فوتبال شهرستان ها مشغول به فعالیت هستند می توانند در این انتخابات شرکت کنند و این قانون است و باید همه از آن تبعیت کنند.

وی بیان کرد: ما هم به نوبه خود از وضعیت فوتبال استان گلایه ها و انتقاداتی داریم اما این انتقادات را در نشست های دلسوزانه ای که با حضور اعضای هیئت فوتبال و پیشکسوتان این عرصه برگزار می شود در میان می گذاریم تا بتوانیم در نهایت به رشد و توسعه این ورزش کمک کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: اینکه یک عده ای در جایی جبهه بگیرند و اعلام کنند که مجمع را به رسمیت نمی شناسند از سر دلسوزی نیست چرا که تمام کسانی که در این مجمع هستند روسای هیئت های شهرستانی و یا نمایندگان آنان هستند و انتخاباتی به نام انتخابات فرمایشی و صوری وجود ندارد.

وی به اعضای مجمع اشاره کرد و افزود: در خود اساسنامه به صراحت تاکید شده که ۱۰ نفر از روسای شهرستان ها، بهترین داور استان، بهترین مربی استان و بهترین بازیکن استان چه در بخش بانوان و چه آقایان باید در انتخابات هیئت حضور داشته باشد و در خارج از این چارچوب کسی نمی تواند حضور داشه باشد، همانگونه که در انتخابات امروز نیز اینگونه است.

وی ادامه داد: وقتی موفقیتی در رشته فوتبال به دست می آوریم مانند کسب رتبه دوم در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور و یا چگونگی حضور تیم فوتبال بانوان در لیگ برتر کشور که با شایستگی نیز در صدر جدول قرار دارند، کسی نمی آید صحبتی بکند، اما با کوچک ترین اتفاقی که درست هم نیست انتقادات و صحبت ها شروع می شود.

جولایی یادآور شد: همه فقط حرف می زنند که چرا این استان تیم در دسته اول و یا لیگ برتر کشور ندارد اما خودشان حاضر نیستند یک ریال به ورزش کردستان کمک کنند و تیم هایی نیز که داریم از هیچ گونه حمایت مالی برخوردار نیستند.

وی گفت: تنها حرف زدن نشانه دلسوزی برای ورزش استان نیست که اگر اینگونه باشد من هم تنها در یک جمله می توانم بگویم که دلسوز ورزش کردستان هستم، دلسوزی یعنی اینکه برای ورزش این استان خرج کنیم و بتوانیم حمایت مالی از تیم های حاضر داشته باشیم.

وی اظهار داشت: تنها عده ای در جایی می نشینند و پشت سر همه مانند خود بنده، رئیس فدراسیون و دیگران حرف می زنند و همه را متهم می کنند و وقتی ما به احترام آنان پاسخی نمی دهیم، اعلام می کنند که سکوت معنادار کرده ایم، چه سکوتی ما تنها بر اساس اساسنامه در حال حرکت هستیم.

وی با اشاره به روند برگزاری انتخابات، افزود: فراخوان برگزاری انتخابات هیئت فوتبال کردستان برگزار شد، شش نفر ثبت نام کردند که چهار نفر آنان به دلیل نداشتن سابقه مدیریتی بر اساس اساسنامه رد صلاحیت شدند و دو نفر ماندند که یک نفر نیز به دلایلی خود را کنار کشید.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان بیان کرد: امروز هم این یک نفر بر اساس رای اعضای هیئت فوتبال انتخاب می شود و همین افراد می توانند در انتخاب شدن و یا نشدن رئیس جدید رای مستقیم خود را داشته باشند و کجای این انتخابات مهندسی شده است.

وی عنوان کرد: به راحتی تهمت می زنند و می گویند که اعضای مجمع را خریده اند و این توهین به شخصیت این افراد است چرا که کسانی در مجمع هیئت فوتبال کردستان عضو هستند که به نوعی شناسنامه این استان در ورزش فوتبال هستند.

جولایی اظهار داشت: کاش به جای این همه هجمه در چند ماه اخیر کسانی که اعتراضی نسبت به هیئت فوتبال کردستان داشتند دو سال پیش می آمدند و صحبت های خود را بیان می کردند و اگر قانع کننده بود می توانستیم یک مجمع فوق العاده تشکیل دهیم و در صورتی که حق با آنان بود نیز رئیس هیئت را نیز با رای اعضای مجمع برکنار می کردیم.

وی با اشاره به اینکه بیاییم و به همه انگ دزدی بزنیم بسیار بد است، گفت: همه انتقاد می کنند که چرا در لیگ برتر تیم نداریم، خوب هیچ وقت نمی توانیم داشته باشیم چرا که ۲۵ میلیارد تومان پول می خواهد و کسی نیز برای این امر پیش قدم نیست و تمام بودجه اداره کل ورزش و جوانان کردستان نیز در سال رقمی حدود دو میلیارد تومان است که باید به تمامی هیئت های ورزشی در طول سال کمک کنیم.

وی گفت: امیدوارم کسانی که واقعا دلسوز ورزش کردستان هستند پس از برگزاری این مجمع دور هم جمع شوند و اگر گلایه و انتقادی دارند را بگویند و اگر قانع کننده بود همین مجمع می تواند رئیس هیئت فوتبال را برکنار کند و این مسئله نیز در قانون و اساسنامه آمده است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا