اجتماعی

توقف فعالیت دو واحد تولید سیمان در تهرانمدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از توقف فعالیت کارخانه سیمان تهران و سیمان شمال در شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز سعید محمودی گفت: در چند روز گذشته انباشت آلاینده‌ها و شرایط اضطرار آلودگی هوا باعث شد تا کارگروه اضطرار به ریاست استاندار تهران تصمیماتی را برای جلوگیری از افزایش آلاینده های هوا اتخاذ کند.

وی افزود: برابر یکی از مصوبات این کارگروه کلیه فعالیت‌های صنعتی و معدنی آلاینده و حتی فعالیت‌های عمرانی از روز شنبه تا هم اکنون (۲۳ تا ۲۶ آذرماه) ممنوع اعلام شد.

محمودی با تاکید براینکه این تصمیمات کوتاه مدت بیشتر به منظور حفظ سلامت شهروندان گرفته می شود، اظهارکرد: عصر روز گذشته با حضور ماموران محیط زیست فعالیت واحد سیمان شمال و سیمان تهران به علت استفاده از سوخت مازوت و داشتن آلایندگی متوقف و به مسئولان این دو واحد تذکرات لازم داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با گلایه از اداره گاز استان در خصوص عدم هماهنگی با محیط زیست استان در کاهش و قطع سهمیه گاز واحدهای صنعتی خصوصا واحدهای دارای بار آلایندگی گفت: از شرکت گاز استان انتظار داشتیم که در این مورد آن هم در شرایط اضطرار آلودگی هوا و در وضعیتی که سلامت مردم با تهدید روز افزون مواجه شد، هماهنگی لازم را برای این اقدام با محیط زیست انجام می داد البته محیط زیست با استفاده از سوخت نفت کوره مخالف است و قطعا این موضوع پیگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وی در پایان به ادامه پایش‌های محیط زیست و گشت‌های شبانه در سطح استان برای جلوگیری از ایجاد آلودگی و برخورد با واحدهای متخلف اشاره و تصریح کرد: در شرایط کنونی محیط زیست پای سلامت مردم خواهد ایستاد و با متخلفان در هرجا و جایگاهی که باشند برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناس

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا